Zaśpiewają Wodeckiego w Pałacu Jankowice

„Lubię wracać tam gdzie byłem już” … Ten i wiele innych utworów z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego wybrzmi niebawem w przestrzeniach Pałacu Jankowice podczas II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Tarnowo Podgórne 2022 pod honorowym patronatem Wójta Gminy Tarnowo Podgórne Tadeusza Czajki.

To festiwalowe święto na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Gminy Tarnowo Podgórne by wspólnie z mieszkańcami tworzyć tradycję spotkań z najpiękniejszymi utworami polskiej piosenki. Ogromnie cieszy nas fakt, że patronat nad tegoroczną edycją festiwalu, objęła również  Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego, która opiekuje się dorobkiem tego wybitnego wokalisty i multiinstrumentalisty oraz wspiera młode talenty. W tym roku wydarzenie wspiera także Lidl Sp. z o.o. – Partner Festiwalu.

Co czeka na Was podczas festiwalu?

Na widzów II edycji festiwalu OFP Tarnowo Podgórne 2022, czeka aż dwudziestu pięciu młodych artystów, którzy sprawdzą swoje umiejętności wokalne w przesłuchaniach konkursowych. Przyjadą do Pałacu Jankowice z całej Polski by zaprezentować wybrane utwory Zbigniewa Wodeckiego w zupełnie nowych aranżacjach przy akompaniamencie zespołu jazzowego. Nie tyko zmierzą się ze stresem, sprawdzając na scenie swój talent, ale zdobędą nowe doświadczenia i wrażenia artystyczne.

Muzyczne zmagania konkursowe rozpoczną się na plenerowej scenie w parku przy Pałacu Jankowice w sobotę 27 sierpnia o godz. 16.00.  Finałowa dziesiątka zaprezentuje się publiczności w koncercie galowym laureatów w niedzielę 28 sierpnia o godz. 17.00. Podczas gali nie zabraknie ogłoszenia zwycięzców i uroczystego wręczania nagród. Festiwalowych entuzjastów, którzy do nas nie dotrą zapraszamy do oglądania internetowych transmisji na naszych social mediach.

Jury

Podczas przesłuchań konkursowych uczestników oceniać będzie profesjonalne jury w składzie: prof. Dr hab. Katarzyna Stroińska-Sierant – kierownik katedry instrumentalistyki i wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, Ewa Gajewska-Kiepura – pedagog, a przede wszystkim specjalista w zakresie prowadzenia zespołów wokalnych oraz Janusz Szrom – muzyk, wybitny wokalista jazzowy, pedagog, wielokrotny Jazzowy Wokalista Roku według plebiscytu miesięcznika JAZZ FORUM, kompozytor, aranżer. Jury dysponuje w tym roku pulą nagród o łącznej wartości 5 tys. złotych. Jest o co walczyć!

Gwiazdy festiwalu

Warto wspomnieć o gościach specjalnych festiwalu. Na zaproszenie organizatorów w Pałacu Jankowice pojawi się Katarzyna Wodecka-Stubbs – córka artysty i prezes Fundacji im. Zbigniewa Wodeckiego. Nie zabraknie również perełek muzycznych. W pierwszym dniu festiwalowego święta o godz. 18.30 na scenie pojawi się Julia Mróz – zwyciężczyni I edycji OFP Tarnowo Podgórne 2021. W koncercie pt.: „Aleją gwiazd” usłyszymy piosenki z repertuaru największych polskich gwiazd m.in.:  Anny Jantar, Ireny Santor, Zdzisławy Sośnickiej, Zbigniewa Wodeckiego czy Krzysztofa Krawczyka.

Drugiego dnia festiwalu, zaraz po koncercie laureatów na scenie wystąpi ulubiony duet polskiej sceny muzycznej – Alicja Majewska & Włodzimierz Korcz. 45 lat wspólnej pracy tej wybitnej pary na scenie to niezliczona liczba kompozycji napisanych przez Włodzimierza Korcza, a zaśpiewanych przez Alicję Majewską. Podczas plenerowego koncertu będzie można usłyszeć największe przeboje artystki „Żagiel”, „Być kobietą”, „Żyć się chce” czy „07 zgłoś się”. Publiczność usłyszy też wiele ciekawych historyjek związanych ze wspólną pracą artystów. Duetowi akompaniować będzie kwartet smyczkowy Warsaw String Quartet.

Warsztaty dla dzieci

Tegoroczne konkursowe zmagania wokalne dopełnią plastyczno-muzyczne warsztaty dla dzieci, które poprowadzi Fundacja Mój Mount Everest. Uczestnicy będą samodzielnie tworzyć własne instrumenty, które później będą mieli okazję wykorzystać do wspólnego muzykowania. Przestrzeń parku przy Pałacu Jankowice zagospodarowana zostanie kreatywnymi kącikami zabawowymi, które przeniosą najmłodszych (i nie tylko) do świata dźwięków i muzyki. To wszystko w festiwalową sobotę od godz.15.00 do 18.00!

Liczymy na waszą obecność i życzymy by ten festiwalowy czas spędzony w Pałacu Jankowice był wypełniony przyjemnością, uśmiechem i dobrą zabawą. Wstęp na obydwa dni Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Tarnowo Podgórne 2022 jest wolny. Zapraszamy!