Zadaj pytanie Wójtowi

  Pytanie z dnia: 18.03.2021

  Szanowny Panie wójcie, czy gimna zamierza poczynić jakieś inwestycje na terenie zielonym przejętym od dewelopera NOVUM PLUS w Lusówku? Deeweloper w swoich prospektach sprzedazowych pomimo zbycia tych terenów, pokazuje wizualizacje boisk do piłki noznej, koszykówki... A tak naprawdę jest funkcjonuje tylko skromny plac zabaw dla dzieci... Lusówko to na ten moment najprawdobniej wioska numer jeden, jeżeli chodzi o wzrost liczby ludności w gminie i duży elektorat. Przydałoby się więcej atrakcji i możliwości dla jej mieszkańców. Może chociaż siłownia "pod chmurką" wchodzi w grę?

  Szanowni Państwo!

  Wskazany plac zabaw został uzupełniony o oczekiwane urządzenia, chociaż zasadniczo nie wszyscy są zainteresowani dozbrajaniem tego terenu. Niemniej jednak w tym roku przygotujemy koncepcję zagospodarowania tego terenu i poddamy konsultacji wśród mieszkańców Osiedla.

  Oczywiście stale monitorujemy dynamikę demograficzną w Lusówku i uwzględniamy ją w naszych strategicznych planach. M.in. dlatego w tym roku zakupiliśmy 10-hektarowy teren z przeznaczeniem na kompleks światowo-rekreacyjno-sportowy. Aktualnie trwają prace nad koncepcją dla tych funkcji. Po jej opracowaniu zostanie ona przedłożona do publicznego wglądu.

  Z poważaniem

  Tadeusz Czajka

  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

   

  Pytanie z dnia: 14.03.2021

  Dzień dobry. Na kiedy planowana jest budowa drogi przy ul. Pszennej w Wysogotowie?

  Szanowni Państwo!

  W tym roku zamierzamy rozpocząć to przedsięwzięcie, a w przyszłym roku – zakończyć.

  Pozdrawiam

  Tadeusz Czajka

  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Pytanie z dnia: 15.03.2021

  Czy to prawda, że Gmina przejęła drogi na osiedlu Jakon Tarnowo Podgórne Centrum?

  Witam,

  tak – to prawda.

  Pozdrawiam

  Tadeusz Czajka

  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Pytanie z dnia: 16.03.2021

  Jaką wizję ma Pan Wójt jeśli chodzi o przystanki autobusowe. Część nowych na terenie gminy po zimie wygląda na mocna zużyte, cześć np. w Przeźmierowie, Baranowie przy głównej trasie to jakiś 19 wiek. Czy są jakieś spójne przemyślenia? Czy kosze uliczne w końcu pojawią się ww newralgicznych miejscach?

  Szanowni Państwo!

  Mocno zużyte wiaty przystankowe sukcesywnie wymieniamy na nowe. Natomiast nie planujemy ustawiania koszów na ulicach i drogach.

  Jednocześnie apelujemy o nieśmiecenie.

  Z poważaniem

  Tadeusz Czajka

  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

   

  Pytanie z dnia: 19.03.2021

  Witam Panie Wójcie ,chciałbym Pana zainteresować sprawą która zbulwersowsła mnie i wszystkich z którymi na ten temat rozmawiałem ,otóż od kilku już lat na parkingu przy szkole w Lusowie panuje całkowity brak miejsc postojowych dla rodziców ( proszę podjechać tam w godzinach około 13 14 w czasach bez nauki zdalnej oczywiscie to się Pan przekona ) natomiast szkola za publiczne jak sądzę pieniądze funduje sobie szlaban i prywatny parking dla swoich ,co ciekawsze na kilkadziesiąt miejsc postojowych wykorzystanych jest tam kilka ,rozmawiałem o tym z władzami szkoły lecz lekcewazaco poinformowano mnie ,że nauczyciele skarzyli się na szkody na parkingu ogólnym ,czy Gmina ,szkoła nie mają ważniejszych zadań które przysluzyly by się dla wszystkich zamiast wydawać krocie na miejsca dla wybranych na terenie publicznym który jest tak samo mój jako mieszkańca tej Gminy jak i Pani nauczyciel co to musi swoją nową toyotę postawić za szlabanem ,czyli mamy równych i równiejszych ,skandal.

  Szanowni Państwo!

  Moim zdaniem obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie miejsca parkingowe dla swoich pracodawców. Szkoła z jednej strony zajmuje się kształceniem młodych ludzi, a z drugiej strony jest zakładem pracy.

  Natomiast co do relacji to uważam, że szkoła składa się z 3 filarów: nauczyciele z dyrekcją, uczniowie oraz rodzice i to przede wszystkim w tym gronie należy rozwiązywać tego typu problemy.

  Z poważaniem

  Tadeusz Czajka

  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Pytanie z dnia: 19.03.2021

  Dzień dobry, chciałam się dowiedzieć, czy nasza gmina planuje uruchomienie Karty Rodziny z Niepełnosprawnością? W niektórych gminach funkcjonuje, podobnie jak Karta Rodziny Dużej.

  Witam,

  Podejmujemy szereg działań wspierających osoby z niepełnosprawnością i ich rodziny, natomiast nie rozważaliśmy wprowadzenia takiej Karty.

  Z poważaniem

  Tadeusz Czajka

  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne