Zadaj pytanie Wójtowi

  Pytanie z dnia: 20.05.2021

  Dzień dobry. Proszę o informację w sprawie ulicy Zielnej w Lusowie.. W pierwotnych planach jej budowa była przewidziana na 2019 rok. Prośba o uwzględnienie w modernizacji także tej części naszej gminy. .

  Szanowni Państwo!

  Mamy już projekt i pozwolenie na budowę ulicy Zielnej. Natomiast na realizację tego zadania potrzebne są środki, których w tegorocznym budżecie nie ma. Mam nadzieję, że będzie taka możliwość w przyszłym roku.

  Z poważaniem

  Tadeusz Czajka

  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Pytanie z dnia: 15.05.2021

  Szanowny Panie Wójcie! Z wielką radością przyjęliśmy podjętą w ub. roku akcję tylko częściowego wykaszania naszego placu na ul.Tenisowej w Sierosławiu , ograniczonego tylko do terenu wokół drzew i krzewów. W dobie walki z suszą, o retencję wody opadowej w gruncie oraz o zachowanie bioróżnorodności ( jaszczurki, ptaki, owady ) ma to wielki sens i powinno być powszechnie propagowane. Niekoszona kwitnąca łąka ma też wiele więcej uroku niż wysuszone klepisko, szczególnie gdy zewsząd otacza nas beton. Niestety 14.05 br. powrócono do starych złych praktyk, stąd nasza prośba o interwencję u właściwych służb. Z poważaniem.

  Witam,

  dziękuję za zwróconą uwagę

  Tadeusz Czajka

  Wójt Tarnowa Podgórnego

  Pytanie z dnia: 03.05.2021

  Okolice giełdy części samochodowych w Przeźmierowie to temat tabu. Pan Wójt nie dostrzega problemu, tony odpadów za publiczne pieniądze wywożone na gminne wysypisko. To taka lokalna przetwórnia odpadów samochodowych. Kolejne pytanie, zapewne zostanie bez odpowiedzi, już niedługo relacja na kanale youtobe.

  Witam,

  wkrótce w otoczeniu giełdy (ul. Rzemieślnicza) zostanie zainstalowany monitoring. To pozwoli na identyfikację sprawców zaśmiecania.

  Z poważaniem

  Tadeusz Czajka

  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Pytanie z dnia: 01.05.2021

  W Sadach przy ulicy Poprzecznej jest teren zielony, ogrodzony, działka 84/52. Część mieszkańców traktuje ten obiekt o pow. ponad 2 ha jako wybieg dla psów. Zmuszony byłem ogrodzić swoją posesję, by uchronić się przed wizytami czworonogów szukających u mnie wody. Dzisiaj na spacerze w parku(?) psy zaatakowały moją 5-letnią wnuczkę, skończyło się na drobnych siniakach i dużym stresie dla dziecka. Proszę o informację, jaki jest status tego obiektu. Kiedyś Straż Gminna pouczała mnie, że jest to park.

  Szanowny Panie!

  Wkrótce z tego terenu zostanie wydzielony i ogrodzony wybieg dla psów.

  Z poważaniem

  Tadeusz Czajka

  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Pytanie z dnia: 27.05.2021

  Czy w naszej gminie jest ktoś odpowiedzialny za koszenie trawy obok chodników? Jeśli tak to czemu tego nie robi? Pozdrawiam

  Szanowni Państwo!

  Celowo opóźniamy koszenie traw przy drogach ze względu na ich wartość w ekosystemie.

  Pozdrawiam

  Tadeusz Czajka

  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Pytanie z dnia: 23.05.2021

  Witam wykanczam stan surowy dzialki w Lusowie nr 169/6 przy ulicy Ratajczaka . Prosze o informacje kiedy bedzie woda podlaczona .Pismo z najblizszymi sasiadami kuz zlozylismy. Pozdrawiam

  Witam,

  proszę o kontakt z gestorem i inwestorem sieci wodociągowej – Tarnowską Gospodarką Komunalną TP-KOM.

  Z poważaniem

  Tadeusz Czajka

  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne