Zadaj pytanie Wójtowi

  Pytanie z dnia: 05.09.2022

  Dzień dobry, piszę w imieniu swoim oraz Sąsiadów z Lusowa, Lusówka, Sierosławia... Panie Wójcie, czy Gmina ma cokolwiek do powiedzenia podczas wydawania zgód na zamykanie ulic i więzienie mieszkańców w ich własnych domach ? Rozumiemy, że różnego rodzaju "eventy" sportowe to jakaś promocja ale czy ktoś bierze pod uwagę zdanie mieszkańców którym pięć razy w roku zamyka się możliwość wyjazdu ? Niestety nie wszyscy mają wolne weekendy, wiele ludzi pracuje w niedziele czy święta, wiele prowadzi swoje biznesy, są osoby niepełnosprawne które mogę poruszać się tylko autem itd. Czasami są opracowane mapki z objazdem ale w większości przypadków błędne, Mało tego osoby które kierują ruchem są przypadkowe i nic nie wiedzą. Wczoraj na jednym rondzie zapytanie o drogę stwierdziły że nie wiedzą bo są z Piotrkowa, na innym także z innego województwa. Infolinia nie działa a jak ktoś się dodzwoni to dostaje sprzeczne informacje.

  Szanowna Pani!

  Część wydarzeń sportowych, jak Bieg Lwa czy Triathlon Lwa, Gmina Tarnowo Podgórne jest współorganizatorem i wówczas dbamy o dobrą informację, a trasy są zabezpieczane przez naszych mieszkańćów – druhny i druhów OSP i wolontariuszy. Pozostałe zawody przeprowadzane na naszym terenie mają rangę ogólnopolską lub nawet międzynarodową. Mamy nasze uwagi i za każdym razem zgłaszamy je do organizatorów takich wydarzeń. Będziemy zabiegać, by w przyszłości te zaniechania zostały wykluczone.

  Z poważaniem

  Tadeusz Czajka

  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Pytanie z dnia: 25.08.2022

  Mam pytanie/prośbę o odświeżenie tablic z nazwami ulic w Lusówku. Większość już wyblakła i są nieczytelne. Gdyby chociaż przykleić naklejki z nazwą - będzie to tańsze rozwiązanie niż nowe tablice.

  Witam,

  tabliczki z nazwami będą wymienione do końca miesiąca.

  Dziękuję za sygnał

  Tadeusz Czajka

  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Pytanie z dnia: 02.09.2022

  Podobno nie udało się uzyskać dofinansowania na budowę ulic Wioślarskiej i Rejsowej w Lusówku. Jaki jest dalszy plan działań związany z ich budową?

  Szanowny Panie!

  O losach tego zadania będzie decydować rozstrzygnięcie przetargu na budowę szkoły w Lusówku. Nastąpi to na przełomie października i listopada.

  Z poważaniem

  Tadeusz Czajka

  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Pytanie z dnia: 05.09.2022

  Szanowny Panie Wójcie, Na stronie internetowej naszej gminy niedomaga dział dotyczący działalności rady gminy - informacje o najbliższych sesjach, podjętych uchwałach itd - wszędzie pusto https://www.tarnowo-podgorne.pl/gmina/rada-gminy/

  Szanowny Panie,

  link, z którego Pan korzysta, jest nieaktywny, ponieważ dotyczy starej wersji strony internetowej. Na nowej stronie internetowej, dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych, jest bezpośrednie przekierowanie do Biuletynu Informacji Publicznej, do zakładki poświęconej pracom Rady Gminy.

  Z poważaniem

  Tadeusz Czajka

  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

   

  Pytanie z dnia: 05.09.2022

  Witam Panie Wujcie, Czy w miejscowości Sady planowane są inwestycje które mają na celu ułatwienie życia mieszkańcom? W miejscowości przybywa nowych osób budowane są duże osiedla. Jako wieloletni mieszkaniec mogę powiedzieć że brakuje poczty oraz przydałby się bankomat. Nie każdy ma możliwość i czas za każdym razem jeździć do Tarnowa albo Przeźmierowa. Pozdrawiam

  Dzień dobry,

  Zarówno uruchamianie bankomatów jaki i prowadzenie placówek pocztowych nie należą do zadań Gminy. O lokalizacji punktów pocztowych decyduje Poczta Polska S.A., natomiast bankomaty ustawiają banki.

  Z poważaniem

  Tadeusz Czajka

  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Pytanie z dnia: 05.09.2022

  Szanowny Panie Wójcie, czy są plany zmiany drożności ronda na 92 w Tarnowie Podgornym? Wyjazd z Tarnowa w godzinach od 7:15-9:30 Wita korkiem od strony Pniew oraz od strony Poznania. Nie jestem w stanie jako mieszkaniec gminy a dokładnie miejscowości Tarnowo Podgorne ul.Sądowa wyjechać bez 20 minutowego stania w korku przed rondem lub przez wieś. 2 torowe rondo mogłoby rozwiązać te korki- są jakieś plany na udrożnienie ? Z poważaniem M.Nowak

  Szanowni Państwo,

  Jak już wcześniej odpowiadałem zamierzamy w najbliższym czasie uruchomić projektowanie skrzyżowania dwupoziomowego na rondzie im. L. Wałęsy. Stworzenie warunków dla płynności ruchu na tym skrzyżowaniu sprawi, że jadący tranzytem w kierunku Kaźmierza, a także do północno-zachodniej części Tarnowa Podgórnego skorzystają z tego szlaku, bo to będzie szybszy przejazd. Tym samym pierwszy wjazd do Tarnowa Podgórnego zostanie odciążony.

  Z poważaniem

  Tadeusz Czajka

  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne