Zadaj pytanie Wójtowi

  Pytanie z dnia: 14.07.2021

  Dzień dobry! Moje pytanie dotyczy dokończenia ścieżki rowerowej i chodnika na ul. Prostej w Sierosławiu. Kiedy to nastąpi przedłużenie już wykonanego odcinka z Lusówka do drogi 307 P-ń - Buk.

  Szanowni Państwo,

  ten odcinek ulicy Prostej jest w trakcie projektowania. Przewiduje się budowę kanalizacji deszczowej, nowej nawierzchni jezdni, a także chodnika.

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Pytanie z dnia: 21.07.2021

  Od tego roku zauważyłem, że gmina przestała interesować się porządkiem na terenach jej podległych skwerach pasach zieleni należących do gminy. Mieszkam w Przeźmierowie. Rok do roku robiono porządki: ścinano trawy, dbano o nasadzenia (krzewy, drzewa, wycinka i uprzątanie gałęzi). W tej chwili tak się nie dzieje. Fatalnie wyglądają krzewy i drzewa, ogólnie teren przy przedszkolu w Przeźmierowie. Jeżeli z jakiegoś powodu zdecydowano się zrobić nasadzenia to trzeba je pielęgnować a nie zostawiać je same sobie. Apeluje do służb zajmujcie się pielęgnacją zielenią bo aż żal patrzeć jak marnuje się zieleń zakupiona za nasze podatki. Przeźmierowo to nie Tarnowo Podgórne ale część należąca do gminy. Dlaczego tak się dzieje?

  Szanowni Państwo,

  zwrócę uwagę służbom, aby dołożyły staranności we wskazanych miejscach.

  Dziękuję za sygnał
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Pytanie z dnia: 22.07.2021

  Dzień dobry, czy mogę prosić o informację kiedy planowane jest położenie kostki brukowej na ulicy Bosmańskiej w Lusówku?

  Witam,

  w obecnie obowiązujących planach inwestycyjnych nie ma takiego zadania.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Pytanie z dnia: 23.07.2021

  Szanowny Panie Wójcie. Dziękuję za optymistyczną informację w sprawie budowy ulicy Zielnej w Lusowie. Mamy nadzieję, że budżet przyszłoroczny będzie zawierał środki na realizację tej inwestycji. Chcę zapytać czy w naszej Gminie w związku nowymi funduszami europejskimi, w ramach programu Polski Ład, są czynione starania o pozyskanie środków na dodatkowe inwestycje drogowe. Może tym sposobem udałoby się przyspieszyć tak potrzebne realizacje projektów drogowych w całej Gminie Tarnowo Podgórne?

  Szanowni Państwo,

  zapewniam, że wnioski składamy we wszystkich programach wsparcia, które są kierowane do samorządów.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Pytanie z dnia: 26.07.2021

  Dzień dobry panie Wójcie, kiedy w Tarnowie Podgórnym zaplanowany jest start prac związanych z powiększeniem parku i budową tężni? Pozdrawiam serdecznie.

  Szanowni Państwo,

  projekt budowy alei spacerowej niebawem będzie uruchamiany (złożylismy wniosek o dofinansowanie z programu Rządowego). Natomiast Tężnie są w trakcie projektowania, ale w tym roku chcemy rozpocząć budowę.

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Pytanie z dnia: 29.07.2021

  Dzień dobry p Wujcie, mam pytanie odnośnie mieszkań socjalnych, czy i kiedy będą jakieś wolne? Przepraszam za pytanie po prostu jestem w wielkiej potrzebie jestem samotną matką 4dzieci wynajmuje mieszkanie i jest mi bardzo ciężko, złożyłam dokumenty na mieszkanie socjalne ale to pewnie może nigdy nie nastąpić.staram się jak mogę nie jestem mama która nic nie robi i siedzi i czeka aż państwo mi da,w miarę możliwości pracuję jestem zatrudniona jako opiekunka osób starszych w gminie Tarnowo Podgórne w ops ale dla samotnej matki to i tak za mało.z racji tego że moja najmłodsza córka ma 4 latka nie mogę podjąć nigdzie pracy na cały etat ,bo nawet miejsce w przedszkolu jest problemem by w gminie Tarnowo Podgórne znaleźć wolne miejsce.Barszo pana proszę o jakąś odpowiedź ja rozumiem że nie nastąpi to z dnia na dzień że nagle.znajdzie się mieszkanie socjalne wolne ale proszę o odpowiedź czy mam.wogle jakieś szansę? Z poważaniem

  Szanowna Pani!

  Aby wykazać chęć uzyskania mieszkania (socjalnego bądź komunalnego) należy złożyć odpowiedni wniosek. Następnie tym wnioskiem zajmie się Komisja Mieszkaniowa, która wydaje opinię. Jeśli jest ona pozytywna to trafi Pani na listę oczekujących na lokal mieszkalny. Co pewien czas mamy do dyspozycji mieszkania (nowe lub zwolnione przez poprzednich lokatorów) – zasiedlamy je osobami z tej listy.

  Informacji udziela Ewa Taciak z Wydziału Gospodarki Nieruchomościami, tel. 61 8959 289.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne