Zadaj pytanie Wójtowi

  Pytanie z dnia: 10.12.2023

  Tarnowo podgorne powiększa się w mieszkańców z dnia na dzień. Mimo wszystko nadal nikt nie myśli o otwarciu galerii handlowej której nie ma a która przynosiłaby ogromne zyski. Czy jest jakiś plan w tym temacie ??

  Szanowni Państwo,

  prowadzenie placówek handlowych nie jest zadaniem Gminy. Decyzje o wybudowaniu i otwarciu galerii handlowych podejmują autonomicznie podmioty komercyjne, na podstawie analizy opłacalności takich przedsięwzięć.

  Z poważaniem

  Tadeusz Czajka

  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Pytanie z dnia: 26.11.2023

  Dzień dobry. Panie Wójcie czy na Nowy rok bedą fajerwerki bądź pokaz laserowy przy Pałacu w Janowicach? Czy planujecie Państwo jakaś orkiestrę lub śpiewy w Pałacu na 1 Stycznia?

  Szanowni Państwo,

  W Pałacu Jankowice nie ma noworocznych pokazów fajerwerków, natomiast dzień wcześniej, 31 grudnia, organizowany jest Pałacowy Koncert Sylwestrowy.

  Przed pandemią organizowaliśmy noworoczne pokazy sztucznych ogni w dwóch miejscowościach – w Tarnowie Podgórnym i Przeźmierowie. W pandemii pierwszy raz wyruszyliśmy na Noworoczną Eskapadę po Gminie. Ponieważ ta propozycja spotkała się bardzo ciepłym przyjęciem przez mieszkańców, to również w tym roku planujemy noworoczny przejazd.

  1 stycznia 2024 r. wyruszymy o 18.00 z parkingu przy Straży Gminnej i Ochotniczej Straży Pożarnej (ul. Pocztowa/ul. Słoneczna) w Tarnowie Podgórnym. Przejedziemy przez wszystkie miejscowości w następującej kolejności: Tarnowo Podgórne – Kokoszczyn – Góra – Tarnowo Podgórne – Rumianek – Jankowice – Ceradz Kościelny – Jankowice – Lusówko – Sierosław – Wysogotowo – Przeźmierowo – Baranowo – Chyby – Swadzim – Batorowo – Lusowo – Sady – Tarnowo Podgórne. Przejazd będzie można nas śledzić w relacji na żywo w internecie, w mediach społecznościowych.

  Jeżeli ktoś z Państwa będzie chciał pojechać za Eskapadą autem, to uczyni to na własną odpowiedzialność. Przypominam, że wszystkich obowiązują przepisy ruchu drogowego.

  Z poważaniem

  Tadeusz Czajka

  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Pytanie z dnia: 22.11.2023

  Czy w pojedynkę lepiej prowadzić jdg czy sp zoo? Gdzie niższy podatek jest.Pozdrawiam

  Szanowny Panie,

  zachęcam do kontaktu z pracownikami Tarnowskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości , które funkcjonuje w strukturach Urzędu Gminy. To propozycja zarówno dla przedsiębiorców z terenu naszej Gminy, jak i mieszkańców, planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej. TCWP oferuje m.in. bezpłatne doradztwo ekspertów, szkolenia i warsztaty.

  Z poważaniem

  Tadeusz Czajka

  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Pytanie z dnia: 01.11.2023

  Dzień dobry Zwracam się z pytaniem i prośba o informację ,w sprawie ofert pracy w gminie Tarnowo Podgórne. Praca biurowa w placówkach, Szkolach , Przedszkolach lub Żłobkach. Obecnie pracuję na stanowisku -pracownik administracyjny w Przedszkolu prywatnym . Serdecznie dziękuję za każdą odpowiedź.

  Szanowni Państwo,

  oferty pracy na stanowiska urzędnicze znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce Nabory/Stanowiska urzędnicze , a na pozostałe – w zakładce Nabory/Pozostałe stanowiska

  Polecam Państwa uwadze oferty pracy zamieszczane przez firmy z terenu naszej Gminy – w zakładce Oferty pracy na gminnej stronie internetowej.

  Z poważaniem

  Tadeusz Czajka

  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Pytanie z dnia: 27.10.2023

  Dzień dobry Panie Wójcie, czy wiadomo kiedy ruszy gminny program budowy mieszkań z dojściem do własności? Pozdrawiam

  Szanowna Pani,

  niestety z uwagi na jeszcze dość wysoką inflację nie jesteśmy w stanie oszacować kosztów takiego przedsięwzięcia, a co za tym idzie określić kosztów, jakie przypadałyby na beneficjentów takiego Programu. Jeżeli tylko sytuacja gospodarcza się ustabilizuje, to wrócimy do opracowania założeń kolejnych edycji tego gminnego Programu.

  Z poważaniem

  Tadeusz Czajka

  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  (odpowiedź na podobne pytanie została udzielona w trakcie spotkania on line Wójta z mieszkańcami (18 grudnia, ok. 11:15)

   

   

  Pytanie z dnia: 20.10.2023

  Bardzo proszę o udzielenie informacji dotyczącej planów realizacji Inwestycji o nazwie "Budowa chodnika wzdłuż ul. Bukowskiej" w m. Ceradz Kościelny. Inwestycja ta wpisana została do Planu Rozwoju Lokalnego na lata 2023-2028. Jednocześnie chcę zaalarmować, że zarówno w miejscowości Ceradz Kościelny jak i w sąsiednim Ceradzu Dolnym gwałtownie wzrasta liczba mieszkańców, których dotyczy problem braku chodnika. Jedynym sposobem pieszej lub rowerowej komunikacji z pobliską miejscowością, gdzie znajduje się szkoła, sklepy, parafia czy cmentarz, jest bardzo wąskie pobocze ruchliwej i niebezpiecznej drogi. Prosimy w miarę możliwości o intensyfikację działań w tym zakresie.

  Szanowni Państwo,

  Jeżeli chodzi o inwestycje w Ceradzu Kościelnym, to budowa chodnika będzie miała pierwszeństwo w projektowaniu, ponieważ to zadanie zostało przez mieszkańców bardzo wysoko ocenione w procedurze Planu Rozwoju Lokalnego. Ważne będzie także to, by jednocześnie był budowany chodnik od granic naszej Gminy do Ceradza Dolnego. Inwestycja ta będzie najprawdopodobniej realizowana wspólnie z Powiatem Poznańskim, który jest zarządca tej drogi, tzn. Powiat będzie prowadzić przebudowę drogi, a my sfinansujemy koszt budowy chodnika.

  Z poważaniem

  Tadeusz Czajka

  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  (odpowiedź na podobne pytanie została udzielona w trakcie spotkania on line Wójta z mieszkańcami (20 listopada, ok. 27:50)