Zadaj pytanie Wójtowi

  Pytanie z dnia: 25.02.2021

  Czy pracownicy Urzędu mają za mało miejsca na parkingu? Od dłuższego czasu obserwuję tradycję zajmowania miejsc postojowych na ulicy Poznańskiej i Ogrodowej przez samochody urzędników. Może warto pomyśleć o pracy zmotoryzowanej czyli wjazd do budynku UG. Kilka razy próbowałem zainteresować osoby funkcujne w urzędzie, ale bez efektu. Może zaproponuję więcej ruchu dla urzędników. Czy w dobrej zmianie nie warto udostępniać miesjc dla petentów. Zdjęcia chętnie przekażę na wskazny adres email w odpowiedzi Pana Wójta.

  Dzień dobry,

  Zgodnie z naszym wewnętrznymi regulacjami pracownicy Urzędu Gminy powinni zajmować miejsca na parkingu urzędowym, znajdującym się na tyłach budynku B. Przypominam o tym regularnie.

  Dziękuje za zwrócenie uwagi
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Pytanie z dnia: 19.02.2021

  Dzień dobry Chciałam zapytać czy jest jakieś wsparcie dla poszkodowanych przedsiębiorców z gminy Tarnowo Podgórne.

  Szanowni Państwo!

  W naszej Gminie już w pierwszych dniach po wprowadzeniu obostrzeń zaproponowaliśmy naszym przedsiębiorcom możliwość ubiegania się o ulgi i umorzenia w podatku od nieruchomości. Na sesji Rady Gminy w kwietniu 2020 r. zostały uchwalane zasady zwolnień dla określonych branż, prowadzących działalność w branżach dotkniętych skutkami pandemii. Z kolei wydawanie zgody na umorzenia to kompetencja Wójta (nie ma tu ograniczenia branżowego).

  Działające w ramach struktur Urzędu Gminy Tarnowskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości cały czas udziela bezpłatnych porad dla przedsiębiorców, m.in. na temat korzystania z rządowych Tarcz Antykryzysowych. Można skorzystać z dyżurów ekspertów (m.in.. księgowej, doradcy podatkowego, radcy prawnego).

  O możliwych formach gminnej pomocy informowaliśmy na naszych stronach internetowych (gminnej tarnowo-podgorne.pl i tcwp.pl), w mediach społecznościowych oraz na łamach gminnego miesięcznika „Sąsiadka-Czytaj”. Jeżeli mają Państwo pytania w tej materii to proszę o telefoniczny lub mailowy kontakt z TCWP.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Pytanie z dnia: 11.02.2021

  Panie wójcie, kiedy będą otwarte biblioteki dla czytelników? W innych gminach można wejść do środka i wypożyczyć książkę (oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego) a u nas tylko przez okienko. W Przeźmierowie Dom Kultury działa pełną parą, zajęcia dla dzieci w grupach mogą być a 1 osoba nie może wejść do środka żeby wypożyczyć książkę? Już od roku nie byłam w środku w bibliotece....

  Szanowna Pani,

  Wprowadzone zasady obsługi zostały wypracowane w trosce o zdrowie Czytelników i pracowników i są dostosowane do obecnie obowiązujących restrykcji. Jeżeli ma Pani uwagi lub spostrzeżenia na temat funkcjonowania Biblioteki, to proszę o kontakt z Pani Dyrektor.

  Pozdrawiam
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Pytanie z dnia: 08.02.2021

  Dzień dobry Panie Wójcie, Czy byłaby możliwość wykonania dodatkowego oświetlenia przejścia dla pieszych na nowo zmodernizowanej ulicy Dopiewskiej w Lusówku na wysokości osiedla rozalin np. takiego jakie jest zamontowane przy przedszkolu na zielonym wzgórzu na tej samej ulicy? Z tego przejścia korzysta duża ilość dzieci idących do szkoły, ruch samochodowy się mocno zwiększył od momentu powstania drogi, a widoczność pieszego po zmroku w tym miejscu jest kiepska. Z góry dziękuję za odpowiedź, Pozdrawiam

  Szanowni Państwo!

  Ponieważ ulica Dopiewska jest drogą powiatową, możliwość wykonania doświetlenia przejść dla pieszych, znajdujących się na tej drodze, uzależniona jest przede wszystkim od uzyskania pozytywnej opinii i zgody właściciela drogi, czyli Powiatu Poznańskiego, oraz zarządcy drogi, jakim jest Zarząd Dróg Powiatowych.

  Obecnie Gmina jest w trakcie analizy potrzeb oraz możliwości technicznych i finansowych dotyczących doświetlenia przejść dla pieszych na terenie całej Gminy.

  Jeżeli w/w analiza wykaże, iż istnieją przesłanki oraz możliwości dla wykonania doświetlenia przejść na ul. Dopiewskiej w rejonie os. Rozalin, Gmina wystąpi z wnioskiem do Starostwa Powiatowego oraz Zarządu Dróg Powiatowych o opinie oraz zgody na wykonanie takiego oświetlenia.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Pytanie z dnia: 11.02.2021

  Proszę o informację kiedy gmina wybuduje ul. FREGATOWA w Lusówku? Ulica nie jest długa a jest zabudowana prawie w 100% przed domy. Poza tym pół części wschodniej osiedla jeździ ta ulica. W planach jest budowa różnych ulic a tym np Bursztynowej która jest dwa razy dłuższą od Fregatowej. Prawie nikt przy niej nie mieszka i nikt prawie nia nie jeździ.

  Szanowni Państwo!

  W naszych planach inwestycyjnych nie ma takiego zadania.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

  Pytanie z dnia: 13.02.2021

  Dzień dobry. Do kogo należy zgłaszać naruszenie zasad izolacji/kwarantanny domowej przez mieszkańca gminy. Służby jedynie kontrolują zgodnie ze swoim grafikiem i rytmem, ale nie bardzo chcą interweniować w przypadku doniesień o łamaniu zasad. Pozdrawiam

  Witam,

  W tej sprawie proszę o kontakt z Sanepidem.

  Z poważaniem
  Tadeusz Czajka
  Wójt Gminy Tarnowo Podgórne