Tak zagramy w ramach 31. Finału WOŚP w Gminie Tarnowo Podgórne

Przed nami 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Tarnowo Podgórne. Z Orkiestrą zagramy już w niedzielę (29 stycznia), a scena główna stanie w hali OSiR przy Zespole Szkół Technicznych Tarnowo Podgórne. Jakie atrakcje przygotował Sztab WOŚP Tarnowo Podgórne? Poznaj szczegóły.

Zagramy z Elektrycznymi Gitarami

Wielkie muzyczne widowisko wystartuje w niedzielę o godz. 13:45 w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji Tarnowo Podgórne przy ul. Nowej 60. Tam też stanie wyjątkowo kolorowa scena z finałową scenografią, która przeniesie nas w tropikalny świat – w końcu to wielka letnia zadyma w środku zimy. Na scenie zaprezentuje się kilkunastu wokalistów, iluzjonistka, kilkudziesięciu tancerzy, a na zakończenie na scenie zagra zespół Elektryczne Gitary. Tradycyjnie już o program sceny zadbał Gminny Ośrodek Kultury SEZAM. Szczegółowy program znajdziesz na naszej stronie.

200 wolontariuszy i kilkadziesiąt puszek stacjonarnych

Bez nich Finał WOŚP nie byłby możliwy. Mowa oczywiście o wolontariuszach, którzy 29 stycznia wyjdą na ulice Gminy Tarnowo Podgórne. Wyjątkowo kolorowi, wyposażenie w finałowe gadżety, identyfikator i puszkę zaprojektowaną przez samego Jurka Owsiaka będą zbierać pieniądze na walkę z sepsą.

Kolejny rok z rzędu do zbiórki włączają się również przedsiębiorcy. Od 10 grudnia w kilkudziesięciu lokalizacjach – sklepach, firmach, salonach fryzjerskich, piekarniach, salonach samochodowych, szkołach i przedszkolach – można dorzucić się do 31. Finału WOŚP.

W tym roku mieszkańcy mogą nam nawrzucać. Tym też hasłem zachęcamy mieszkańców do wsparcia Orkiestry przez eSkarbonkę od Mastercard, czyli elektroniczną wersję skarbonki, która umożliwia nam wsparcie Finału bez wychodzenia z domu. Naszą skarbonkę możesz zasilić już dzisiaj.

Wolontariusze kwestujący w ramach 30. Finału WOŚP w Gminie Tarnowo Podgórne

Trwają nasze aukcje

Na trzy tygodnie przed 31. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystartowały aukcje Allegro dla WOŚP, które kolejny rok z rzędu cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Wszystkie oferty znajdziesz na oficjalnym koncie Sztabu WOŚP Tarnowo Podgórne. Poznaj najciekawsze aukcje:

Weekend z Audi Q4 E-TRON od Grupy Cichy-Zasada
Pobyt w Luxury Resort Norweska Dolina
Pobyt w Osadzie na skraju puszczy dla 12 osób
Dożywotni dostęp do abonamentu Legimi
Lot nad naj-znanym zamkiem
1m3 drewna kominkowego dąb z dostawą
Roczny zapas kawy MK CAFE 6kg
Ślub na WOŚP
Godzinna przejażdżka Ford Mustang 2005 GT cabrio
Pakiet startowy Półmaratonu BIEG LWA z numerem 31
Statuetka 31. Finał WOŚP z autografem J. Owsiaka
A to dopiero pasztet!
Voucher na kurs motorowodny
Szachowe spotkanie z Mistrzynią
Tarnowo Podgórne – fotograficzna podróż w czasie
Niesamowita oprawa ślubu od „Lusowiaków”
Biegowe kilometry z ultramaratonką Jolą Witczak
Indywidualne oprowadzanie po Muzeum w Lusowie
Drewniany domek od Wójta

To nie wszystko! Główna licytacja dla WOŚP odbędzie się na scenie głównej w hali sportowej tuż przed koncertem zespołu Elektryczne Gitary. Zapraszamy!

Kobieta trzymająca magnes 31. Finału WOŚP

Będziemy tańczyć makarenę z Anią Głogowską

Razem z Pałacem Jankowice zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie w ramach finałowego grania. W samo południe (29 stycznia) zapraszamy do bicia Rekordu Polski w grupowym tańczeniu makareny w parku przy Pałacu Jankowice. Gościem specjalnym wydarzenia będzie polska tancerka klasy „S” w tańcach latynoamerykańskich i tańcach standardowych Anna Głogowska. Poprzedni rekord wynosi nieco ponad 200 tancerzy. Jest o co walczyć – wszystko w ramach wielkiego pomagania i wspierania tematu 31. Finału WOŚP.

Przejedź się elektrykiem z Mieczysławem Hryniewiczem

To dopiero gratka – zarówno dla fanów jazdy samochodami elektrycznymi, jak również fanów polskiego aktora Mieczysława Hryniewicza, który w finałową niedzielę zamieni żółtą taksówkę znaną z filmu „Zmiennicy” na elektryczny samochód ze sztabowej floty, którą w tym roku zapewnia Grupa Cichy-Zasada.

Za wrzutkę do puszki będzie można przejechać się samochodem elektrycznym na fotelu pasażera u boku Mieczysława Hryniewicza. Tym sposobem jeszcze bliższym staje się nam hasło – żyjmy zdrowo w zdrowym świecie. Szczegółowy program wydarzeń towarzyszących, w tym akcji przejażdżkowej elektrykiem znajdziesz na naszej stronie internetowej.

Aktor Mieczysław Hryniewicz przy żółtej taksówce

Kupisz kwiatka dla WOŚP w kwiaciarni na kołach

Przez cały dzień 31. Finału WOŚP w Gminie Tarnowo Podgórne po ulicach miejscowości będzie jeździć jedyna taka w Polsce kwiaciarnia na kołach, w której za wrzutę do puszki WOŚP otrzymasz kwiatka. Wszystko to w ramach aktywności lokalnych przedsiębiorców z Przeźmierowa, którzy co roku wykazują się niezwykłą kreatywnością wyposażając swojego zabytkowego „ogórka” w morze kwiatów.

Kwiaciarnia na kołach w ramach 29. Finału WOŚP

Tylu wydarzeń towarzyszących jeszcze nie było

W ramach 31. Finału WOŚP w Gminie Tarnowo Podgórne każdy znajdzie coś dla siebie. Od samego rana na mieszkańców czeka moc atrakcji. Co dokładnie?

O sportową odsłonę tegorocznego finału zadba przede wszystkim Ośrodek Sportu i Rekreacji Tarnowo Podgórne, który zaprasza na turniej trójek i szóstek siatkarskich, halowy turniej piłki nożnej, turniej koszykówki 3×3, naukę jazdy na deskorolce, saunowanie w saunie na kołach oraz jogę. Równo o godz. 12:00 na stadionie GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne wystartuje Bieg dla Orkiestry, na który zaprasza Tarnowo Podgórne Biega – za każde przebiegnięte okrążenie stadionu wrzuć 1 zł do skarbonki.

Będzie tropikalnie, a to za sprawą wodnych atrakcji w Tarnowskich Termach. W tym roku nie zabraknie symultany w szachy pod wodą z mistrzem Michałem Mazurkiewiczem, nurkowania zapoznawczego dla dzieci i dorosłych, bicia rekordów pływackich dla WOŚP, pokazu pierwszej pomocy WOPR oraz zimowego – inhalacyjnego seansu saunowego.

Nad jeziorem Lusowskim kolejny rok z rzędu pojawią się morsy, seniorzy organizują Nordic Walking po Tarnowie Podgórnym, a kręgielnia Vector zaprasza na całodniowy turniej w kręgle klasyczne dla WOŚP. Nie zabraknie też tradycyjnego strzelania dla Orkiestry na strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Tarnowie Podgórnym.

Szczegółowy program wydarzeń znajdziesz na naszej stornie internetowej.

Bicie rekordów pływackich w Tarnowskich Termach

Budujemy finałowe miasteczko

W niedzielę (29 stycznia) hala sportowa OSiR przy Zespole Szkół Technicznych Tarnowo Podgórne zamieni się w finałowe miasteczko pełne atrakcji dla każdego. Zbudujemy strefę czytelniczą, zaaranżowaną przez Bibliotekę Publiczną gminy Tarnowo Podgórne. Wolontariusze, wolontariuszki i wszyscy goście będą mogli odpocząć na pufach, oddając się lekturze zgromadzonych na regałach książek (tematyka dominująca: zdrowy styl życia). W strefie będzie można zapoznać się również e-publikacjami z Legimi i dołączyć do wspólnej akcji, o której więcej przeczytacie tutaj.

O atrakcje dla najmłodszych zadba ZUO Clean City, który razem zaprosi do wioski dziecięcej o tematyce eko. Nie zabraknie też akcentów WOŚP przygotowanych w ramach naszej współpracy z firmą Herlitz.

W hali sportowej podczas całego finałowe dnia będzie można sobie zrobić zdjęcia z fotobudce, kupić za wrzutkę do puszki książkę w ramach strefy przygotowanej przez Uniwersytet Trzeciego Wieku w Tarnowie Podgórnym, kupić los w loterii fantowej, odwiedzić strefę LIDL, zobaczyć okolicę z podnośnika GIZO, a zupełną nowością będzie możliwość wykonania własnej, personalizowanej podkładki bambusowej pod kubek w ramach współpracy z firmą Kazimieruk.

Światełko do Nieba na szklanym ekranie

Tradycyjne Światełko do Nieba zaświeci na niebie! Tegoroczny pokaz sztucznych ogni odbędzie się na plaży Tarnowskich Term, a oglądać go będzie można z parkingu przy Zespole Szkół Technicznych Tarnowo Podgórne. Będzie inaczej niż dotychczas, ponieważ pokaz przygotowany będzie w materiałów biodegradowalnych – bardziej EKO, by żyć zdrowo z zdrowym świecie.

Kolorowe widowisko z Tarnowa Podgórnego będzie można oglądać również na antenie TVN. Cały dzień finałowego grania będziemy relacjonować na naszym facebooku, instagramie oraz w Swarzędzkiej Telewizji Kablowej.

Światełko do Nieba, czyli pokaz fajerwerków w ramach 30. Finału WOŚP