Komunikat Wójta z 4 grudnia 2020 r.

Szanowni Państwo!

Dzisiaj, 4 grudnia, odbyło się kolejne zdalne spotkanie z dyrektorami gminnych placówek oświatowych. Dyrektorzy przedstawili aktualną sytuację kadrową oraz omówili frekwencję w kierowanych przez siebie placówkach. Cieszę się, że spada liczba nauczycieli i pracowników obsługi zakażonych koronawirusem oraz że nie rośnie liczba chorujących uczniów. Nie oznacza to jednak, że możemy sobie pozwolić na jakiekolwiek poluzowanie zasad bezpieczeństwa. Pamiętajmy o maseczkach, dezynfekcji i dystansie społecznym, również podczas przedświątecznych zakupów.

W czasie spotkania wysłuchaliśmy także informacji od dyrektorów o nauce zdalnej. Zdaję sobie sprawę, że nauka w takim trybie nie jest łatwa ani dla uczniów, ani dla nauczycieli, dlatego bardzo dziękuję za zaangażowanie nauczycieli w to, by była ona atrakcyjna i efektywna.

Informuję, że wg informacji posiadanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej na terenie naszej Gminy 429 osób przebywa na kwarantannach, w tym 146 jest zakażonych Covid-19 (z 209 punktów adresowych). Przypominam, że jeżeli ktoś z Państwa potrzebuje jakiegokolwiek wsparcia (np. w dostarczeniu zakupów czy odebraniu leków z apteki), to proszę o kontakt z I Zastępcą Wójta Ewą Noszczyńska-Szkurat, kierującą pracami gminnego Zespołu Pomocowego (tel. 606940826).   Uruchomiliśmy także specjalną akcję wigilijnego wsparcia, by umilić święta
osobom samotnym i potrzebującym – szczegóły są dostępne na gminnej stronie internetowej.

Pozdrawiam serdecznie
Tadeusz Czajka
Wójt Gminy Tarnowo Podgórne