grfika zwrot podaku akcyzowego

Zwrot podatku akcyzowego dla producentów rolnych (II półrocze)

Wydział Podatków Lokalnych przypomina o możliwości uzyskania zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. W tym celu producent rolny powinien w terminie do 31 sierpnia br. złożyć stosowny wniosek.

Do sierpniowego rozliczenia przyjmowane są faktury VAT (lub ich kopie), potwierdzające zakup oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej w okresie od 1 lutego 2021 r. do 31 lipca 2021 r.

Wzór wniosku o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej można pobrać osobiście w Wydziale Obsługi Klienta naszego urzędu. Zachęcamy jednak do pobrania go z naszej strony internetowej.

Przypominamy, że w związku z wprowadzonym stanem epidemii, w trosce o zdrowie klientów i pracowników Urzędu Gminy, obowiązują tymczasowe zasady obsługi interesantów.

Osoby zainteresowane złożeniem wniosku bardzo prosimy o telefoniczną rezerwację wizyty, pod wskazanymi niżej numerami:

  • 61 89 59 222 dla producentów rolnych, których gospodarstwo rolne położone jest w miejscowości: Baranowo, Ceradz Kościelny, Chyby, Lusówko, Wysogotowo,
    61 89 59 231 dla producentów rolnych, których gospodarstwo rolne położone jest w miejscowości: Batorowo, Góra, Jankowice, Przeźmierowo, Rumianek, Sierosław,
    61 89 59 213 dla producentów rolnych, których gospodarstwo rolne położone jest w miejscowości: Kokoszczyn, Lusowo, Sady, Swadzim, Tarnowo Podgórne.

Więcej nt. zwrotu podatku akcyzowego na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Jarosław Kabaciński
Kierownik Wydziału Podatków Lokalnych