Zostań rodzicem zastępczym

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Poznaniu w ramach promocji rodzicielstwa zastępczego planuje w terminie od 29 maja 2023 do 02 czerwca 2023 w godzinach od 11.00 do 18.00 Tydzień Rodzicielstwa Zastępczego podczas którego pojawi się w poszczególnych terminach w niżej wymienionych gminach:

  • 29 maja 2023 Czerwonak, Murowana Goślina, Suchy Las,
  • 30 maja 2023 Kleszczewo, Kostrzyn, Pobiedziska, Swarzędz,
  • 31 maja 2023 Kórnik, Mosina, Puszczykowo, Luboń,
  • 01 czerwca 2023 Stęszew, Dopiewo, Komorniki,
  • 02 czerwca 2023 Buk, Tarnowo Podgórne, Rokietnica,

Powiatowe Centrum Pomocy  Rodzinie w Poznaniu chcąc dotrzeć do szerokiej rzeszy mieszkańców w celu pozyskania kandydatów na rodziny zastępcze, tak ważnych i potrzebnych, będzie udzielało fachowych informacji i wskazówek na temat pełnienia funkcji rodziny zastępczej.

Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka.  Jest to jeden z najbardziej efektywnych i pożądanych sposobów ochrony i pomocy dzieciom nieposiadającym naturalnej i prawidłowo funkcjonującej rodziny. Rodzicielstwo zastępcze to jedna z najpiękniejszych misji jaką może podjąć każdy człowiek. Przyjąć do własnej rodziny nieswoje dziecko, ofiarować mu swą miłość i troskę. Wprowadzać je w dorosłe życie, dzielić z nim radości i smutki. To doprawdy jeden z wielkich darów jakie można ofiarować drugiemu człowiekowi. I na szczęście przybywa ludzi, którzy chcą podjąć tak szlachetną misję.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Poznaniu w ramach promocji rodzicielstwa zastępczego planuje w terminie od 29 maja 2023 do 02 czerwca 2023 w godzinach od 11.00 do 18.00 Tydzień Rodzicielstwa Zastępczego podczas którego pojawi się w poszczególnych terminach w niżej wymienionych gminach.