Znamy pierwszych artystów Edison Festival w Baranowie

Czas zaplanować muzyczny relaks nad jeziorem Kierskim! Muzyka, bliskość natury i odpoczynek od zgiełku miasta to słowa najtrafniej charakteryzujące Edison Festival. W pierwszy weekend lipca, na dwóch scenach w podpoznańskim Baranowie, zagrają legendy polskiej muzyki oraz autorzy i autorki przebojów ostatnich miesięcy. Edyta Bartosiewicz, Daria Zawiałow, Natalia Szroeder, Dawid Tyszkowski i Maks Łapiński to pierwsze potwierdzone gwiazdy festiwalu, który odbędzie się w dniach od 5 do 6 lipca. Karnety i bilety jednodniowe są dostępne na www.edisonfestival.pl.

Festiwal okrzyknięty przez jego stałych bywalców „najlepszą podpoznańską domówką” powraca po raz szósty i ponownie zaprasza na koncerty czołówki polskich artystek i artystów. Pierwszymi ogłoszonymi nazwiskami Edison przypomina też, że w jego DNA nieustannie obecna jest potrzeba odkrywania nowych, intrygujących twórców na krajowej scenie muzycznej.

Kobiety z gitarami i numerami jeden na listach przebojów

Niekwestionowana legenda, niezależna artystka, autorka, kompozytorka i producentka nagrań Edyta Bartosiewicz zagra na Edisonie! W latach 90. jej muzyka szturmem podbiła listy przebojów. Cała Polska nuciła single Sen, Ostatni, Jenny czy Skłamałam. Gdy po latach nieobecności, w 2013 roku, powróciła z albumem Renovatio, fani artystki i krytycy muzyczni zachwycali się singlami Niewinność i Rozbitkowie. Artystka sprzedała łącznie ponad milion płyt i otrzymała wiele branżowych nagród, w tym Fryderyki za najlepsze płyty rockowe, również za wydany w 2020 roku album Ten Moment.

Skoro o domówce mowa, jest jedna artystka, która szczególnie polubiła edisonową atmosferę. Dziewczyna Pop, autorka największych przebojów 2023 roku, jedna z najpopularniejszych wokalistek ostatniej dekady, laureatka sześciu Fryderyków i czwarta najchętniej słuchana artystka na polskim Spotify w 2023 roku, Daria Zawiałow, powraca na Edison Festival! Po rewelacyjnie przyjętym koncercie z 2022 roku, ponownie stanie na scenie w podpoznańskim Baranowie, jednak tym razem z paletą nowych przebojów. Właśnie wydała nową płytę, z której pochodzi numer jeden ostatnich tygodni Z Tobą na chacie oraz przebój wiosny Fifi Hollywood.

Z edisonowej sceny popłyną też subtelne dźwięki utworów Natalii Szroeder, której artystyczna droga jest dowodem na to, że w muzyce zawsze jest miejsce na metamorfozę. Wydanym w 2021 roku albumem Pogłos narobiła niezłego zamieszania. Z królowej mainstreamowych list przebojów wyłoniła się artystka świadomie opowiadająca historie i poruszająca ważne tematy. Balladą Przypływy nagraną z Ralphem Kaminskim zachwyciła muzycznych krytyków i fanów, a utwór Powinnam? niezwykle trafnie opisuje współczesne oczekiwania społeczeństwa wobec innych. Suplement do albumu Pogłos otrzymał nominacje do Fryderyka w kategorii Album roku pop, a Natalia Szroeder została nominowana w kategorii Artystka roku 2023.

Mężczyźni z gitarami i doskonałymi debiutami

Od pierwszej edycji Edison Festival dba o to, aby obok największych nazwisk rodzimej sceny muzycznej, stawali doskonali debiutanci i zadba o to również w lipcu 2024 roku. To, co w alternatywnym popie najlepsze zaprezentuje Dawid Tyszkowski. Wokalista, kompozytor i autor tekstów, którego nieodłącznym atrybutem jest gitara wydał w tym roku debiutancki album, Mój kot zginął i już raczej nie wróci. Z albumu pochodzą doskonale przyjęte przez słuchaczy single Nie poznaję Cię i Chłopaki. Wydanie albumu poprzedziły dwa głośne duety – Co i tak nadejdzie nagrane ze Skubasem oraz Nie całuj z Julią Wieniawą, które podbiły listy przebojów w serwisach streamingowych. Artysta ma też na koncie support przed koncertem Ralpha Kaminskiego czy duetu Karaś/Rogucki.

Ćwierćfinalista 9. edycji programu The Voice of Poland, autor tekstów, kompozytor, instrumentalista i wokalista Maks Łapiński to ostatni z już potwierdzonych artystów, którzy w lipcu zagrają nad jeziorem Kierskim. Swoją muzykę określa jako brownie-pop, czyli połączenie przyjemnej dla ucha muzyki z bardzo osobistym przekazem, co zostało docenione na Carpathia Festival, gdzie zdobył Grand Prix za wykonanie autorskiej piosenki Lew. Na koncie ma koncert na NEXT FEST Showcase & Conference czy występ przed takimi artystami jak Jack Savoretti, Mrozu czy Smolasty.

Zaplanuj wakacje już dziś

W sprzedaży na www.edisonfestival.pl są już dostępne bilety jednodniowe w cenie 149 zł i karnety w cenie 219 zł oraz bilety ulgowe dla dzieci w wieku od 7 do 12 roku życia. Dzieci do lat 6. włącznie mogą wziąć udział w festiwalu bezpłatnie, na podstawie ważnego biletu wstępu rodzica lub opiekuna.

Wraz z kolejnymi ogłoszeniami programu, ujawnione zostaną szczegóły stref specjalnych, w tym food courtu, stref partnerskich czy cieszącej się dużym zainteresowaniem podczas Edison Festival 2023 strefy rodzinnej.

Na wydarzenie zaprasza agencja koncertowa Good Taste Production. Partnerem pozostaje niezmiennie Best Western Hotel Edison w Baranowie.

Harmonogram koncertów:   

5.07.2024 – Edyta Bartosiewicz, Dawid Tyszkowski, Maks Łapiński

6.07.2024 – Natalia Szroeder, Daria Zawiałow

Bądź na bieżąco i obserwuj Edison Festival w mediach społecznościowych: https://www.facebook.com/EdisonFestivalTasteTheMusic i https://www.instagram.com/edison_festival