Zmiany w organizacji ruchu w Przeźmierowie: Rusza budowa ulicy Olszynowej

W związku z rozpoczęciem prac związanych z budową ulicy Olszynowej wraz z budową chodnika wzdłuż ulicy Stefana Batorego w Przeźmierowie informujemy, że od 26 czerwca zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Od 3 lipca rozpoczął się pierwszy etap przebudowy ulicy Olszynowej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Wysogotowską do ulicy Sosnowej.

Zmiany w komunikacji autobusowej

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu informuje, że w związku z rozpoczęciem prac na ul. Olszynowej w Przeźmierowie zostanie ona zamknięta od dnia 26.06.2024 r. Autobusy linii 802, 803 i 804 będą kursować objazdami: 

Linia 802 OGRODY – … – Przeźmierowo Krańcowa – rondo Wysogotowo – Bukowska – Wierzbowa – Batorowo Skośna nż – …; 

Linia 803 OGRODY – … – Przeźmierowo Krańcowa – rondo Wysogotowo – Bukowska – Wierzbowa – … (z zachowanymi wjazdami do przystanku Wysogotowo Batorowska od skrzyżowania Bukowskiej i Wierzbowej); 

Linia 804 OGRODY – … – Przeźmierowo Krańcowa – rondo Wysogotowo – Bukowska – Wierzbowa – Batorowo Skośna nż – …; 

Wszystkie linie zatrzymują się na przystankach autobusowych na trasie objazdu. Wykonane zostaną następujące przystanki tymczasowe: 

  • Przeźmierowo Brzozowa na ul. Wierzbowej, po południowej stronie skrzyżowania z ul. Olszynową i Batorego, w obu kierunkach; 
  • Wysogotowo Wierzbowa nż na ul. Wierzbowej, po południowej stronie skrzyżowania z ul. Bukowską, tylko w kierunku południowym.