Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu informuje, że w okresie Wszystkich Świętych oraz Święta Niepodległości wprowadzone zostają następujące zmiany w funkcjonowaniu linii podmiejskich: 

Wszystkich Świętych – zmiany w funkcjonowaniu linii podmiejskich w okresie od 31 października do 2 listopada

W dniach 31 października oraz 2 listopada kursy na liniach podmiejskich obsługiwanych przez Operatorów gminnych będą realizowane zgodnie z roboczym rozkładem jazdy, a 1 listopada zgodnie ze świątecznym rozkładem jazdy z następującymi zmianami: 

  • Linia nr 729: z uwagi na wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ul. Złotowskiej od Owczej do Bukowskiej, w dniu 1 listopada 2023 roku autobusy linii nr 729 jadące w kierunku Dopiewa kursować będą objazdem przez ulicę Bukowską w Poznaniu oraz Skórzewską w Wysogotowie. Przejazd pomiędzy przystankami Złotowska i Malwowa jest realizowany bez zatrzymywania się na przystankach pośrednich. Kursy w kierunku pętli Ogrody będą realizowane po stałej trasie. 
  • Linie nr 252, 341, 342 i 348: z uwagi na wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ul. Poznańskiej w Murowanej Goślinie w dniach 31 października oraz 1 listopada autobusy jadące w kierunku Poznania zostaną skierowane objazdem przez ul. Mściszewską, Wodną i Łąkową. Na trasie objazdu autobusy zatrzymywać się będą na tymczasowych przystankach Murowana Goślina/Cmentarz nż. zlokalizowanych na ul. Mściszewskiej oraz na ulicy Łąkowej. Przejazd w kierunku do Przebędowa będzie realizowany po stałej trasie. 
  • Linie nr 611 i 690: w związku ze zmianą organizacji ruchu na ul. Cmentarnej w Luboniu polegającą na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na odcinku od ul. Poniatowskiego do ul. Przy Autostradzie w dniach 31 października oraz 2 listopada kursy jadące z pętli Sycowska Centrum Handlowe zostają skierowane objazdem przez ul. Przy Autostradzie i ul. Poniatowskiego. Przejazd na odcinku od przystanku Sycowska Centrum Handlowe do przystanku Luboń/Żabikowo jest realizowany bez zatrzymywania się na przystankach pośrednich. 
  • Linia nr 690: mając na uwadze dojazd mieszkańców Lubonia do cmentarza w Żabikowie, autobusy linii nr 690 w dniu 1 listopada kursować będą zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym w dni robocze z następującą zmianą: nie będzie realizowany kurs o godzinie 13:15 z pętli Łęczyca/Dworcowa. Wszystkie kursy w tym dniu będą skrócone do pętli Luboń/Żabikowo. 
  • Linia nocna nr 219: w noc z 31 października na 1 listopada (wtorek/środa) będzie kursować wg rozkładu dla nocy z soboty na niedzielę, a w noc z 1 listopada na 2 listopada (środa/czwartek) kursować będzie wg rozkład dla nocy z niedzieli na poniedziałek. 
  • Linie nr 250, 252, 253, 257, 258 – będą kursować w nocy z 31 października na 1 listopada (wtorek/środa). 

Sobota (11 listopada)

Kursy na liniach podmiejskich obsługiwanych przez Operatorów gminnych będą realizowane zgodnie ze świątecznym rozkładem jazdy z następującymi zmianami:

  • Linia nocna nr 219 w noc z 10 listopada na 11 listopada (piątek/sobota) i w noc z 11 listopada na 12 listopada (sobota/niedziela) będzie kursować wg rozkładu dla nocy z soboty na niedzielę.