Złap deszcz i wygraj nagrody

Z każdym rokiem przyroda coraz silniej sygnalizuje nam, że nadmierne jej eksploatowanie prowadzi do bardzo złych zmian w środowisku. Chcąc spowolnić, zatrzymać, a w przyszłości odwrócić negatywne zmiany, które codziennie obserwujemy w otaczającym nas świecie, powinniśmy otoczyć ją coraz większą troską i z coraz większym poszanowaniem podchodzić do jej zasobów.

W naszej Gminie od lat prowadzimy szereg działań, które z pewnością wspierają środowisko. Jako jedni z pierwszych w Polsce wprowadziliśmy segregację śmieci i źródła (kilka lat wcześniej niż nakazał nam to ustawodawca), wybudowaliśmy zbiorniki retencyjne w Baranowie, chroniące Jezioro Kierskie, stale inwestujemy w rozwój komunikacji publicznej, wymianę autobusów na niskoemisyjne, rozwój dróg rowerowych, dofinansowujemy wymianę pieców na paliwo stałe. Prowadziliśmy również dofinansowanie budowy paneli fotowoltaicznych. Teraz śladem kilku samorządów, chcemy Was zachęcić do zadbania w sposób dostępny dla każdego o jeden z najcenniejszych zasobów naszej planety – o wodę.

Już po raz trzeci zachęcamy do realizacji instalacji do łapania wód opadowych i następnie do wykorzystywania tego skarbu w ogrodzie, w domu czy w firmie. Zapraszamy do nadsyłania zdjęć dokumentujących Wasze instalacje, ich budowę, czy już końcowy sposób wykorzystywania wód opadowych.

Co zrobić, aby wziąć udział w konkursie?

  • dodaj zdjęcie w komentarzu i dopisz nazwę miejscowości,
  • pierwsza edycja konkursu potrwa do 12 maja 2022 r. do godz. 12.00,
  • sześciu autorów zdjęć, których zdjęcia otrzymają największą liczbą polubień, zostanie nagrodzonych atrakcyjnymi nagrodami,
  • warunkiem udziału w konkursie jest realizacja instalacji na terenie Gminy Tarnowo Podgórne
  • zapoznaj się z regulaminem na naszej stronie