Złap Deszcz 2022: Znamy zwycięzców konkursu

Z każdym rokiem przyroda coraz silniej sygnalizuje nam, że nadmierne jej eksploatowanie prowadzi do bardzo złych zmian w środowisku. Chcąc spowolnić, zatrzymać, a w przyszłości odwrócić negatywne zmiany, które codziennie obserwujemy w otaczającym nas świecie, powinniśmy otoczyć ją coraz większą troską i z coraz większym poszanowaniem podchodzić do jej zasobów.

W naszej Gminie od lat prowadzimy szereg działań, które z pewnością wspierają środowisko. Jako jedni z pierwszych w Polsce wprowadziliśmy segregację śmieci i źródła (kilka lat wcześniej niż nakazał nam to ustawodawca), wybudowaliśmy zbiorniki retencyjne w Baranowie, chroniące Jezioro Kierskie, stale inwestujemy w rozwój komunikacji publicznej, wymianę autobusów na niskoemisyjne, rozwój dróg rowerowych, dofinansowujemy wymianę pieców na paliwo stałe. Prowadziliśmy również dofinansowanie budowy paneli fotowoltaicznych. Teraz śladem kilku samorządów, zachęcamy do zadbania w sposób dostępny dla każdego o jeden z najcenniejszych zasobów naszej planety – o wodę.

Już po raz trzeci zaprosiliśmy do realizacji instalacji do łapania wód opadowych i następnie do wykorzystywania tego skarbu w ogrodzie, w domu czy w firmie. W tym roku do konkursu zgłoszono sześć instalacji.

W wyniku głosowania na gminnym facebooku udało się wyłonić trzech zwycięzców. Według facebookowiczów najlepsze instalacje do łapania deszczówki wykonano w Tarnowie Podgórnym, Sierosławiu oraz w Rumianku.

Poznajcie laureatów:

 1. Wojciech Bródka – Sierosław
  nagroda: karta podarunkowa o wartości 300 zł

 2. Marcin Palicki – Tarnowo Podgórne
  nagroda: karta podarunkowa o wartości 200 zł


   

 3. Mateusz Klaczyński – Rumianek
  nagroda: karta podarunkowa o wartości 100 zł