Zagłosuj w Budżecie Inicjatyw Społecznych

Ruszyło głosowanie w drugiej edycji Budżetu Inicjatyw Obywatelskich 2022 w Gminie Tarnowo Podgórne. Od 1 do 31 marca 2022 r. mieszkańcy Gminy Tarnowo Podgórne mieli możliwość zgłaszania propozycji zadań do Budżetu Inicjatyw Społecznych na 2022 r. (do realizacji na terenie gminy), które w ich przekonaniu najbardziej odpowiadają aktualnym potrzebom naszej lokalnej społeczności. Propozycje zadań mogli zgłaszać wszyscy mieszkańcy Gminy Tarnowo Podgórne! Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w Budżecie Inicjatyw Społecznych! Szczególnie zachęcamy do głosowania, które odbędzie się w terminie od 9 do 22 maja 2022 r.

Projekt nr 1

nazwa projektu: Dzień Sąsiada w Wysogotowie
opis projektu: Biesiada sąsiedzka, mająca na celu integrację mieszkańców w Sołectwie Wysogotowo, atrakcje integracyjne, animacje, muzyka, gry i zabawy dla dzieci, catering, Termin realizacji: czerwiec 2022 r.

Oddaj głos na naszej stronie internetowej.

Projekt nr 2

nazwa projektu: Dawne Tarnowo Podgórne na fotografiach
opis projektu: Sentymentalna podróż w czasie dla rdzennych i nowych mieszkańców stolicy Gminy i nie tylko. Wystawa fotografii z albumu #DawneTarnowoPodgórne w powstającym tarnowskim Centrum Integracji Obywatelskiej, połączona z wydaniem mini-albumu dla mieszkańców. Celem projektu jest popularyzacja zapisanej na fotografiach historii Tarnowa Podgórnego. Album powstał w 2020 r. w mediach społecznościowych, na stronie tarnowskiego Sołectwa, dzięki uprzejmości mieszkańców, którzy odnajdywali swoje dawne zdjęcia. Projekt ma na celu zachowanie fotograficznych pamiątek dla przyszłych pokoleń.Termin realizacji: do końca października 2022 r.

Oddaj głos na naszej stronie internetowej.

Projekt nr 3

nazwa projektu: Ekologiczne Przeźmierowo – biesiada i piknik
opis projektu: W ramach imprezy: Warsztaty ekologiczne, pokazujące jak samemu zbudować budkę lęgową dla ptaków, domek dla owadów czy karmnik. Dodatkowo kiermasz miododajnych roślin i pakiety startowe z „kwietną łąką” na balkon, taras czy do ogródka. Biesiada ma na celu m. in. integrację mieszkańców, wolontariuszy i uchodźców z Ukrainy, podczas biesiady wspólny śpiew i pieczenie kiełbasek przy ognisku. Na zakończenie pikniku rozdamy budki lęgowe i pakiety startowe na kwietne łąki. Termin realizacji: sierpień- wrzesień 2022 r.

Oddaj głos na naszej stronie internetowej.

Projekt nr 4

nazwa projektu: Tenisowe Orły
opis projektu: Tenis ziemny to pasja naszych młodych sportowców z Gminy: Wandy, Natalii , Aleksa i Jakuba, którzy m.in. dzięki dofinansowaniu z Budżetu Inicjatyw Społecznych w 2020 roku wzięli udział w finale konkursu dla młodych talentów tenisowych-TALENTIADA 2020. Celem projektu jest przygotowanie treningowe dzieci do turniejów zagranicznych m.in. w Czechach w 2022 r. Termin realizacji: od czerwca do października 2022 r.

Oddaj głos na naszej stronie internetowej.