Zagłosuj na instalacje do łapania deszczówki

Z każdym rokiem przyroda coraz silniej sygnalizuje nam, że nadmierne jej eksploatowanie prowadzi do bardzo złych zmian w środowisku. Chcąc spowolnić, zatrzymać, a w przyszłości odwrócić negatywne zmiany, które codziennie obserwujemy w otaczającym nas świecie, powinniśmy otoczyć ją coraz większą troską i z coraz większym poszanowaniem podchodzić do jej zasobów.

W naszej Gminie od lat prowadzimy szereg działań, które z pewnością wspierają środowisko. Jako jedni z pierwszych w Polsce wprowadziliśmy segregację śmieci i źródła (kilka lat wcześniej niż nakazał nam to ustawodawca), wybudowaliśmy zbiorniki retencyjne w Baranowie, chroniące Jezioro Kierskie, stale inwestujemy w rozwój komunikacji publicznej, wymianę autobusów na niskoemisyjne, rozwój dróg rowerowych, dofinansowujemy wymianę pieców na paliwo stałe. Prowadziliśmy również dofinansowanie budowy paneli fotowoltaicznych. Teraz śladem kilku samorządów, zachęcamy do zadbania w sposób dostępny dla każdego o jeden z najcenniejszych zasobów naszej planety – o wodę.

Już po raz trzeci zaprosiliśmy do realizacji instalacji do łapania wód opadowych i następnie do wykorzystywania tego skarbu w ogrodzie, w domu czy w firmie. W tym roku do konkursu zgłoszono sześć instalacji.

Zagłosuj do 11 maja do godz. 12:00

Na prace zgłoszone do tegorocznej edycji konkursu zagłosować można oddając lajka do 11 maja do godz. 12:00. Zobacz zgłoszone prace: