Zabytkowe samochody przejadą przez Gminę Tarnowo Podgórne

Zabytkowe samochody przejadą przez Gminę Tarnowo Podgórne. Wszystko to w ramach 48. Poznańskiego Międzynarodowego Rajdu Pojazdów Zabytkowych! W których godzinach będzie można podziwiać maszyny z całego świata?

piątek (17 września)

godz. 10:00 start z Hotelu 500 (rondo Wałęsy, Aleja Solidarności, Góra – w kierunku Obornik)

sobota (18 września)

godz. 10:00 start z Hotelu 500 (ul. Poznańska, rondo Gmin Partnerskich w kierunku Lusowa, przez ul. Nową w kierunku Batorowa, ul. Stefana Batorego w kierunku Przeźmierowa, ul. Olszynowa, ul. Sosnowa / Wyścigowa)
Auta startują z Hotelu 500 co minutę!

W dniach 16 – 19 września 2021r. odbędzie się 48. Międzynarodowy Poznański Rajd Pojazdów Zabytkowych. Jego bazą będzie Hotel 500 w Tarnowie Podgórnym. W dniu 17 września 2021r. (piątek) trasa poprowadzi do Obornik, gdzie na Rynku odbędzie się prezentacja wszystkich uczestniczących pojazdów. W sobotę 18 września 2021r. uczestnicy udadzą się na Tor „Poznań” gdzie odbędzie się Memoriał im. Henryka Rucińskiego czyli wyścig pojazdów zabytkowych z podziałem na kategorie. Dodatkową atrakcją będzie start typu Le Mans najstarszej klasy polegający na dobiegnięciu kierowców do swoich samochodów na sygnał startera i uruchomieniu silników. Pobyt na Torze „Poznań” zakończy najbardziej widowiskowa część rajdu – konkurs elegancji czyli prezentacja pojazdów wraz z ich załogami w strojach adekwatnych do wieku pojazdu. Imprezy na Torze „Poznań odbędą się w oprawie pikniku dla publiczności, na który organizatorzy zapraszają mieszkańców Poznania i okolic oraz turystów.

W rajdzie weźmie udział 65 załóg w tym kilkanaście zagranicznych z Niemiec i Czech. Najstarszym pojazdem będzie Ford T z 1913 roku. Obok niego ciekawie zaprezentują się, głównie w wyścigu, angielski przedwojenny roadster Bentley z 1938 roku oraz Aston Martin 15/98 z 1937, czyli samochody stworzone do jazdy na torach wyścigowych. Uwagę widzów przyciągną też zapewne samochody z lat trzydziestych np. Opel 12 LG, Mercedes 230 Cabrio. Stawkę uczestników doskonale uzupełnią inne ciekawe pojazdy z lat pięćdziesiątych, sześćdziesiątych, siedemdziesiątych oraz najmłodsze wyprodukowane przed rokiem 1989.

Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Gminy Tarnowo Podgórne.