Wystartowały zgłoszenia do IV edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki: W tym roku zaśpiewamy utwory Wojciecha Młynarskiego

Przed nami czwarta edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Tarnowo Podgórne. Ponownie pod koniec sierpnia do Pałacu Jankowice w Gminie Tarnowo Podgórne zjadą się najlepsi z najlepszych wokalistów w Polsce, którzy w tym roku będą śpiewać piosenki z repertuaru Wojciecha Młynarskiego. Na zgłoszenia uczestników czekamy do 30 czerwca 2024 r.

To festiwalowe święto na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Gminy Tarnowo Podgórne. Wspólnie z mieszkańcami i gośćmi tworzymy tradycję spotkań z najpiękniejszymi utworami polskiej piosenki. To ważne wydarzenie, które każdego roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród wokalistów z całej Polski.

W ramach poprzednich edycji, uczestnicy festiwalu śpiewali utwory Krzysztofa Krawczyka, Zbigniewa Wodeckiego, a także Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego – zgodnie z ideą festiwalu co roku zagłębiamy się w twórczość innego polskiego artysty.

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W OFP TARNOWO PODGÓRNE?

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Tarnowo Podgórne zdecydowanie wyróżnia się na tle innych festiwali organizowanych w Polsce. Świadczy o tym nie tylko wyjątkowa przestrzeń Pałacu Jankowice i okalającego go parku, w których odbywają się festiwalowe wydarzenia, ale również fakt, że uczestnikom towarzyszy zespół akompaniujący, a utwory – często znane i lubiane – wybrzmiewają w nowych aranżacjach. 

Festiwal to także coś więcej niż zdrowa, muzyczna rywalizacja. Zakwalifikowani uczestnicy, w dniach poprzedzających przesłuchania konkursowe, biorą udział w warsztatach prowadzonych przez muzyka, wybitnego wokalistę jazzowego, pedagoga, kompozytora, aranżera, jurora festiwalu Janusza Szroma. W komisji konkursowej zasiadają również Katarzyna Stroińska-Sierant – kierownik katedry instrumentalistyki i wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, a także Ewa Gajewska-Kiepura – pedagog, a przede wszystkim specjalista w zakresie prowadzenia zespołów wokalnych.

Zwieńczeniem kilku dni naszego festiwalowego święta jest otwarty i bezpłatny dla publiczności koncert galowy laureatów, który łączymy z koncertem zaproszonego artysty. I tak na przestrzeni ostatnich trzech lat wystąpili u nas: Hanna Banaszak, Sławek Uniatowski, Alicja Majewska & Włodzimierz Korcz, Natalia Kukulska. 

CZWARTA EDYCJA Z WYJĄTKOWYMI PARTNERAMI

Tegoroczna edycja festiwalu odbywa się pod Patronatem Honorowym Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, a także Stowarzyszenie Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Muzyczno-​Słownych SAWP, które ufundowało nagrodę główną Grand Prix w wysokości 1000€.