Wings for Life ponownie przez Gminę Tarnowo Podgórne

W niedzielę (5 maja) na całym świecie w trasę ruszą uczestnicy biegu charytatywnego Wings for Life. Trasa przebiega również przez naszą Gminę – tak jak w zeszłym roku. Przewidywane są czasowe utrudnienia w ruchu, ale są zaplanowane śluzy, ułatwiające przemieszczanie się – szczegóły na mapie.

Bieg rozpocznie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich o godz. 13:00. Pół godziny później, o godz. 13:30, w pościg za biegaczami ruszy auto prowadzone przez Adama Małysza, zwanego Kapitanem Wąsem.

Przygotujemy Gminną Strefę Kibica – w Wysogotowie. Od godz. 13:45 zapraszamy na skrzyżowanie ul. Bukowskiej z ul. Wierzbową. W tym miejscu uczestnicy pobiegną od strony Poznania ul. Bukowską pasem „pod prąd” i skręcą w ul. Wierzbową w kierunku Przeźmierowa i Batorowa. To będzie około 20. kilometr trasy, więc liczymy na to, że przy naszej strefie powitamy wielu zawodników! Organizatorzy szacują, że pierwsi biegacze pojawią się u nas około godz. 14:00, natomiast samochód pościgowy – o 14:50. Zróbmy pozytywny, kolorowy hałas, który wszystkim doda skrzydeł! Trasa biegu, informacje i relacja z imprezy na www.wingsforlifeworldrun.com

Poza miastem Poznań utrudnienia w ruchu rozpoczną się ok. godz. 12:00 a zakończą ok. 17:00. Miejscowości przez lub obok których przebiega trasa biegu to: Wysogotowo, Batorowo, Lusowo, Tarnowo Podgórne (ul. Sowia), Lusówko, Jankowice, Ceradz Kościelny, Ceradz Dolny, Grzebienisko, Wierzeja, Wilkowo, Grodziszczko, Brzoza, Niepruszewo, Drwęsa, Więckowice, Sierosław, Zakrzewo. 

ŚLUZY UMOŻLIWIAJĄCE PRZEJAZD W POPRZEK TRASY BIEGU 

Na następujących skrzyżowaniach zlokalizowane zostaną tzw. „śluzy” umożliwiające przejazd w poprzek trasy: 

Na terenie pozamiejskim: 

  • Wysogotowo: Bukowska (DW-307) – Skórzewska/Rynkowa 
  • Wysogotowo: Bukowska (DW-307) – Wierzbowa 
  • Lusowo: Wierzbowa / Nowa – Poznańska 
  • Tarnowo Podgórne: Wierzbowa – Sowia 
  • Ceradz Kościelny: Bukowska / Jankowicka 
  • Więckowice: DW-307 – Tarnowska / Gromadzka 
  • Sierosław: DW-307 – Prosta / Leśna 

INFOLINIA O UTRUDNIENIACH 

Organizator wprowadził możliwość uzyskania informacji o utrudnieniach pod numerem telefonu 663 00 00 59 Infolinia będzie czynna w dn. 4 maja, sobota – w godz. 10:00-15:00 5 maja, niedziela – w godz. 09:00-17:00 

KONTAKT Z ORGANIZATOREM 

Organizator wyraża chęć pomocy wszystkim osobom, które w dn. 5.05 będą realizowały grupowe przejazdy pojazdów np. związane z uroczystościami okolicznościowymi. Każdy przypadek takich przejazdów zostanie zanalizowany indywidualnie, a ich organizator otrzyma od organizatora biegu informacje dotyczące możliwych do zrealizowania rozwiązań logistycznych. 

Kontakt z organizatorem biegu: biuro@aorta-event.pl