Wielkie odliczanie do Biegu Lwa w Tarnowie Podgórnym

Do Biegu Lwa pozostało niewiele czasu! Fani sportowych zmagań biegowych już 20 maja będą mogli wziąć udział w półmaratonie, biegu na 10 kilometrów, sztafetach, a dla najmłodszych przygotowano Bieg Lwiątek. Dla osób, które chciałyby czynnie uczestniczyć w wydarzeniu organizatorzy przygotowali szereg możliwości, nie tylko biegowych.

Centrum wydarzeń będzie skupione przy stadionie GKS Tarnovii. Jesteśmy jednak przekonani, że cała miejscowość będzie żyła Biegiem Lwa. Za sprawą biegaczy pokonujących kolejne kilometry będzie emocjonująco. Za sprawą mieszkańców – najlepszej publiczności w Polsce – będzie głośno, empatycznie i wesoło!

Organizatorzy stawiają na sportową świadomość

Obecnie bieganie to już coś więcej niż moda. Kiedyś było tylko przyjemnością, a stało się sposobem na kulturowy obowiązek dbania o swoje ciało, zdrowie i ducha. Razem z Kimball Electronics Poland, Fundacja Bieg Lwa przychodzi biegaczom z pomocą i daje możliwość ponownego zwrócenia się w kierunku własnego zdrowia. Mowa o komplecie badań profilaktycznych, które przed i po biegu dostępne są dla wszystkich zawodników.

Atrakcje dla każdego

Bieg Lwa 2023 to między innymi bogate strefy przygotowane przez partnerów sportowej imprezy w Tarnowie Podgórnym. Dziś EXPO Lwa to prawie 50 firm i instytucji zgromadzonych w prawie 40 strefach aktywności. Wielkie, światowe koncerny i małe, rodzinne firmy – wszyscy w jednym miejscu zapraszają do swoich stref, oferując zawsze darmowe atrakcje, które przyciągają dzieci, młodzież i dorosłych swoimi pomysłami. EXPO Lwa to bogata strefa, którą będzie można odwiedzić na stadionie GKS Tarnovia. Każda ze stref jest unikatowa i skierowana do różnych grup wiekowych czy zainteresowań. W tym roku będą strefy przygody, bezpieczeństwa, kulinarne, wypoczynku, dziecięce, rodzinne, techniczne, ogrodnicze itd. Będzie też strefa sportu z pokazami i możliwością uczestnictwa w wielu konkursach i zabawach.

Nie tylko sport

Bieg Lwa to również koncert! W tym roku na scenie zagra kultowa formacja Strachy na Lachy. Koncert jest wydarzeniem dostępnym dla każdego! Wstęp zupełnie bezpłatny. Koncert odbędzie się w dwóch częściach – o godz. 18.40 oraz 21.30.

Kibicuj i zdobądź nagrody

Zapewne wiecie, że kibice Biegu Lwa są najlepsi w Polsce.

Na trasę biegów zapraszamy całe rodziny, od dzieci przez dorosłych po seniorów. Właśnie między innymi dzięki dzieciakom łatwiej zawodnikom będzie pokonać słabości na trasie Półmaratonu i Pogoni za Lwem – komentują organizatorzy.

Doping doda sił i napełni energią na kolejne kilometry! Z pewnością sportowcy zapamiętają kolorowe grupy mieszkańców i podziękują im niejednokrotnie uśmiechem czy przybiciem piątki. Organizatorzy zachęcają również do polewania trasy i zawodników wodą, śpiewania, klaskania, a nawet i kawa na trasie będzie miłą niespodzianką. Zaproszenie kierowane jest także do grup – przedszkoli, szkół, organizacji pozarządowych, klubów sportowych i zespołów muzycznych.

Co zrobić, aby zdobyć nagrodę? Podczas kibicowania wypatruj fotografa, który zrobi Wam zdjęcia. Po zakończeniu biegu zdjęcia kibicujących opublikujemy na facebookowej stronie Gminy Tarnowo Podgórne. Oceniającymi będą zawodnicy, ich rodziny oraz sami mieszkańcy, którzy zagłosują na najlepszą drużynę, zostawiając pod ich zdjęciem lajka. Wygrają trzy załogi, których zdjęcia zdobędą najwięcej polubień. Gotowi na świetną zabawę? Widzimy się 20 maja w Tarnowie Podgórnym.

Organizatorem konkursu na najlepsze kibicowanie jest Gmina Tarnowo Podgórne, a patronat honorowy nad nim objął Wójt Gminy Tarnowo Podgórne Tadeusz Czajka.

Garść informacji dla mieszkańców Gminy Tarnowo Podgórne

Już po raz kolejny Bieg Lwa to wielkie sportowe święto, którego organizatorami są również mieszkańcy. Uśmiech na twarzy, dopingowania na trasie, często przed swoimi domami jest dowodem na to, że warto być częścią Biegu Lwa. Apelujemy, aby nie stawiać samochodów na trasie i informować sąsiadów, aby również tego nie robili. Jeśli planujecie wyjazd pomiędzy godziną 17:00 a 23:00, to zostawcie auto poza trasą biegu.

Trasa biegu będzie zamknięta dla ruchu kołowego w godzinach 17:00 – 23:00, a szczegółowe informacje znajdują się na żółtych tablicach informacyjnych umieszczonych na trasie Biegu Lwa 2023.

Zastanawiasz się, gdzie będzie można swobodnie zaparkować samochodem poza trasą biegu? Podrzucamy Wam pinezki do mapy google:

Udostępnione zostaną również parkingi przy trasie biegu – bez możliwości wyjazdu do godz. 23:00:

Przez cały dzień ruch pieszy będzie odbywać się bez zakłóceń. Bądźmy dumni ze sportowej rywalizacji właśnie w Tarnowie Podgórnym, niczym berlińczycy ze swojego maratonu. Pamiętajcie, że mieszkańcy Gminy Tarnowo Podgórne to najlepsza publiczność w Polsce!

Plan godzinowy: O tym warto wiedzieć!

12:00-22:30 EXPO Lwa i zlot food trucków
11:00-13:30 Biuro Zawodów Biegu Lwiątek
12:00-15:00 Bieg Lwiątek
12:30-19:15 Biuro zawodów Pogoni za Lwem oraz Półmaratonu
15:00 Sztafeta Pokoleń
15:30 Sztafety 4x400m
16:15 Bieg Stowarzyszenia Tarson
18:00 Start Pogoni za Lwem
18:45-19:30 Koncert Strachy na Lachy cz.1
20:00 Start Półmaratonu
21:35-22:30 Koncert Strachy na Lachy cz.2

Projekt współfinansowany przez Gminę Tarnowo Podgórne.