Wiejski Ośrodek Koszykówki od września w Tarnowie Podgórnym

W naszej Gminie wykonany został kolejny krok w rozwoju koszykówki młodzieżowej – od 3 miesięcy dołączyliśmy do Programu „Wiejskie Ośródki Koszykówki”, który jest odpowiedzią Polskiego Związku Koszykówki oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki na zapotrzebowanie propagowania i krzewienia kultury fizycznej w środowiskach wiejskich.

39 młodych koszykarzy z roczników od 2010 do 2015 trenujących na halach Ośrodka Sportu i Rekreacji Tarnowo Podgórne pod okiem trenerów Bartłomieja Gubernata i Jakuba Pietrzaka, których pracę koordynuje trener Rafał Urbaniak – tak wygląda w skrócie program „Wiejskie Ośródki Koszykówki” (WOK) Tarnowo Podgórne, którego celem jest popularyzacja koszykówki i zwiększenie liczby dzieci i młodzieży uprawiających tę  dyscyplinę sportu. Gmina Tarnowo Podgórne zapewnia młodzieży, poprzez Ośrodek Sportu i Rekreacji, dostęp do hal sportowych, które zapewniają koszykarzom świetne warunki do treningu. Młodzi zawodnicy trenują trzykrotnie w tygodniu rozwijając swoją pasję pod czujnym okiem trenerów-praktyków, którzy pracę trenerską łączą z czynną gra w naszym gminnym klubie koszykarskim -Tarnovii Basket.

Elementem programu są m.in. regularne testy sprawności, szkolenia dla trenerów oraz przekazanie przez Polski Związek Koszykówki oraz lokalnych mecenatów i sponsorów sprzętu sportowego. Rolą trenerów prowadzących zajęcia jest również wpajanie zawodnikom zasad gry fair play, rozszerzanie wiedzy o zdrowym trybie życia, postawach patriotycznych i o tym jak godne reprezentować nasz kraj.

Trzymamy kciuki za rozwój sportowy i życiowy młodych koszykarzy w naszej Gminie! Ich losy będzie mogli śledzić już niedługo na specjalnym fanpage na Facebook – dowiecie się o nim obserwując już teraz profil Klubu Tarnovia Basket – www.facebook.com/tarnoviabasket.

Chcesz trenować koszykówkę? Napisz na adres: tarnovia.basket@gmail.com i dowiedz się więcej!