W sobotę ruszają Drużynowe Mistrzostwa Świata w Kręglarstwie Klasycznym

Flagi państw biorących udział w zawodach

W dniach 23-30 października 2021 r. Tarnowo Podgórne stanie się światową stolicą kręglarstwa – odbędą się tu Drużynowe Mistrzostwa Świata w Kręglarstwie Klasycznym Kobiet i Mężczyzn. Rozgrywki odbywają się na ośmiu torach, na specjalnie na tę okazję wybudowanej kręgielni w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych Tarnowo Podgórne. Udział w tych Mistrzostwach zgłosiło 13 drużyn kobiecych i 14 drużyn męskich. Do Tarnowa Podgórnego przyjedzie blisko 500 zawodniczek, zawodników oraz członków sztabów trenerskich. Wydarzenie odbywa się przy udziale publiczności, ale – z uwagi na pandemię – przy zachowaniu aktualnych obostrzeń i zasad bezpieczeństwa.

Drużynowe Mistrzostwa Świata są dla nas najważniejszym wydarzeniem sportowym w tym roku. Cieszę się, że spotkamy się w Tarnowie Podgórnym mimo ograniczeń związanych z pandemią. Mam nadzieję, że pobyt spełni Państwa oczekiwania i pozostawi najlepsze wrażenia – mówi Tadeusz Czajka, Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

Kręgielnia, na której odbywają się Drużynowe Mistrzostwa Świata w Kręglarstwie Klasycznym Kobiet i Mężczyzn, została zbudowana w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych Tarnowo Podgórne. Zespół Szkół Technicznych tworzy Technikum i Szkoła Branżowa I stopnia. Ambicją szkoły jest nowoczesna edukacja, odpowiadająca współczesnym potrzebom lokalnego rynku pracy. Uczą się tu m.in. informatycy, logistycy, mechatronicy, elektronicy i drukarze. Nauka odbywa się w pracowniach zawodowych, wyposażonych dzięki współpracy z partnerami szkoły – firmami z terenu Gminy Tarnowo Podgórne.

Budynek Zespołu Szkół Technicznych Tarnowo Podgórne z lotu ptaka

Mural z okazji kręgli

Z okazji Drużynowych Mistrzostw Świata w Kręglarstwie Klasycznym został specjalnie wymalowany mural. Zapraszamy do jego oglądania. Fotografie można publikować z #kochamkręgle

Zdjęcie muralu na budynku Urzędu Gminy Tarnowo Podgórne

Pobierz naszą broszurę

Specjalnie z okazji Drużynowych Mistrzostwa Świata w Kręglarstwie Klasycznym wydaliśmy broszurę, w której nie tylko można przeczytaj najważniejsze informacje na temat sportowej imprezy w Tarnowie Podgórnym, ale także poznać poszczególne grupy, szczegółowy plan rozgrywek, oraz składy drużyn. Pobierz broszurę już dzisiaj!

Oglądaj transmisję z ceremonii otwarcia: