Trwają zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób z roczników 1951 i starszych

Trwają zapisy na szczepienie przeciw COVID-19 dla osób urodzonych w latach 1951 i starszych.

Zarejestrować można się następująco:

a) w punkcie szczepień – na terenie naszej Gminy mamy cztery punkty

  • Centrum Medyczne MED-LUX, ul. Rynkowa 63, Przeźmierowo, formularz zgłoszeniowy na med-lux.pl lub tel. 61 8163 900,
  • Poradnia Specjalistyczna BO.Medica, ul. Rynkowa 18, Przeźmierowo, mail zdrowie@bomedica.com.pl lub SMS 782 108 108,
  • Punkt szczepień MEDIKOR, Ośrodek Zdrowia, ul. Sportowa 1, Tarnowo Podgórne, specjalna zakładka na www.medikor.eu, mail szczepieniatarnowo@medikor.eu lub tel. 512 987 874.
  • Punkt szczepień PODOLANY, Tarnowskie Termy, zapisy wyłącznie telefonicznie pod nr  tel. 664 536 225, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 – 15.00.

Uwaga: w ślad za zaleceniem Ministerstwa Zdrowia zapisy na szczepienia roczników 1952 – 1961 są już przyjmowane wyłącznie przez ogólnopolską bezpłatną infolinię 989.
Natomiast zapisy roczników 1951 i wcześniejszych oraz osób z grupy B1 są przyjmowane jak dotychczas, czyli również w punktach szczepień.

Przypominamy, że w przypadku tych szczepień nie obowiązuje rejonizacja – mogą się Państwo zarejestrować w każdym punkcie szczepień.

b) przez internet (formularz na pacjent.gov.pl / portal eRejestracja, przy wykorzystaniu Profilu Zaufanego)

Wypełnienie formularza jest nie zajmuje dużo czasu – należy podać kilka podstawowych informacji: m.in. imię i nazwisko oraz adresu e-mail (na który przyjdzie wiadomość z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia). Kiedy przyjdzie Twoja kolej na szczepienie, zadzwoni do Ciebie konsultant z infolinii, by umówić konkretny termin szczepienia.

c) przez bezpłatną całodobową infolinię 989

d) przez SMS

Zarejestrować się można wysyłając SMS o treści: SzczepimySie pod numer 664 908 556 lub 880 333 333 (nowy numer) oba numery prowadzą do jednego systemu, zatem korzystaj podczas zapisów tylko z jednego z nich. Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, do wszystkich osób, które wyślą SMS, oddzwoni infolinia w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.

Zmiana terminu podania drugiej dawki szczepienia

Zgodnie z rekomendacjami Rady Medycznej druga dawka szczepionki AstraZeneca powinna być podana w okresie 12 tygodni po otrzymaniu przez pacjenta pierwszej dawki. W przypadku szczepionek Pfizer drugą dawkę należy podać w czasie do 42 dni po pierwszym zastrzyku. Zmienią się zasady szczepień osób, które już przeszły Covid-19. Ozdrowieńcy będą szczepieni później, jedną dawką szczepionki, po 6 miesiącach, licząc od dnia uzyskania wyniku testu potwierdzającego zakażenie. Narodowy Program Szczepień jest programem rządowym, a Gmina nie jest jego organizatorem.