Trwa głosowanie w Budżecie Inicjatyw Społecznych 2022

Do 27 marca trwa głosowanie w kolejnej edycji Budżetu Inicjatyw Społecznych.  Głosujemy projekty, które zostały zgłoszone do II edycji 2020 r., ale wówczas procedurę przerwała pandemia. Teraz powracamy do tych propozycji – i wszystko w Państwa rękach. Głosować można zarówno elektronicznie za pomocą na naszej stronie internetowej oraz w wersji papierowej (karty do głosowania można pobrać na naszej stronie internetowej lub w Urzędzie Gminy w budynku A lub w Filii Urzędu w Przeźmierowie). Poniżej przedstawiamy zgłoszone projekty:

Projekt I: RODZINNA BIESIADA „MAMA, TATA i JA” łącząca pokolenia

Miejsce: Chyby

Rodzinna biesiada integrująca pokolenia, sąsiadów. Spotkanie przy suto zastawionych stołach, wspólne śpiewy biesiadne, muzyka na żywo, konkursy z nagrodami, gry zabawy z animatorami dla dzieci

Projekt II: POBIEGNIJMY RAZEM – TERAPIA TAŃCEM I RUCHEM

Miejsce: świetlica wiejska w Baranowie

Projekt skierowany do dzieci, młodzieży i dorosłych. Terapia tańcem i ruchem. Warsztaty prowadzone będą przez dyplomowanego pedagoga tańca i terapeutkę Monikę Gałęską. Zajęcia opierają się na rozmowie oraz rozmaitych działaniach kreatywnych i rozwojowych poprzez taniec, ruch, środki plastyczne i muzyczne, praca z rekwizytem i elementy integrujące. Profesjonalna metoda pracy, oprócz aspektów terapeutycznych pozwala na zapoznanie się z tajnikami różnorodnych technik tańca( klasyka, jazz, ludowy czy współczesny), ale również pozwala na podjęcie ruchu spontanicznego, dzięki któremu balast napięć, stresów i trudnych emocji jest uwolniony i kreatywnie przepracowywany

Projekt III: WYSOGOTOWO TRADYCYJNIE: ŚWIĘTO PYRY

Miejsce: teren rekreacyjny przy świetlicy wiejskiej

Spotkanie integracyjne, propagujące ruch jako sposób na zdrowy tryb życia dla mieszkańców Wysogotowa, catering i konkursy z „pyrą” w tle, animacje dla dzieci, zawody sportowe, pokazy tańca, stanowisko łucznicze i wiatrówkowe, Alpakoterapia.

Projekt IV: TURNIEJ SZACHOWY I IMPREZA SĄSIEDZKA

Miejsce: Osiedle Ptasie, Przeźmierowo

Impreza rodzinna plenerowa, turniej podzielony na cztery kategorie wiekowe: 6-8 lat,8-14,14-18 i powyżej 18 lat. Głównym celem imprezy będzie integracja społeczności lokalnej oraz wzmacnianie więzi lokalnych. Finałem turnieju szachowego będzie impreza- uroczyste przyjęcie z poczęstunkiem, w trakcie którego zostaną wręczone nagrody dla uczestników i zwycięzców.