Tour de Pologne przejedzie przez naszą Gminę

Już 29 lipca na ulicach naszej Gminy zobaczymy zawodników z najlepszych drużyn kolarskich na świecie, którzy będą się ścigać podczas Tour de Pologne.

Jubileuszowa 80. edycja tego wyścigu rozpocznie się w Poznaniu, na Międzynarodowych Targów Poznańskich. Około godz. 12:20 zawodnicy wjadą do naszej Gminy ul. Bukowską, skręcą w Przeźmierowie w ul. Rynkową, potem pojadą ul. Rzemieślniczą, Wichrową i po pokonaniu wiaduktu pojadą ul. Słupską. Zawodników zobaczymy jeszcze raz, kiedy po przejechaniu ponad 180 kilometrów przyjadą od strony Skórzewa ul. Skórzewską, Rynkową i Wyścigową, by finiszować na Torze Automobilklubu Wielkopolskiego.

Będzie można kibicować

Zapraszamy do kibicowania na trasie wyścigu i na mecie – wstęp na Tor Poznań będzie wolny, do godz. 15:30 będzie możliwość wejścia od strony ul. Wyścigowej, potem jedynie od ul. Rzemieślniczej.