Tak było podczas Drużynowych Mistrzostw Świata w Kręglarstwie Klasycznym Tarnowo Podgórne 2021

Jak podsumować Drużynowe Mistrzostwa w Kręglarstwie Klasycznym Tarnowo Podgórne 2021? Za nami 8 dni rywalizacji, w których udział wzięło 14 reprezentacji narodowych, 27 drużyn – 13 drużyn kobiet i 14 drużyn mężczyzn. Zawodnicy zagrali łącznie 49 meczów od eliminacyjnych do finałowych.

Od 23 do 30 października w hali sportowej OSiR przy Zespole Szkół Technicznych Tarnowo Podgórne odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Świata w Kręglarstwie Klasycznym, w których zmierzyły się reprezentacje Austrii, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Czech, Estonii, Francji, Niemiec, Polski, Północnej Macedonii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii i Węgier.

W kategorii mężczyzn zwyciężyli Serbowie, którzy obronili mistrzowski tytuł zdobyty dwa lata temu w Rokycanach. Drugie miejsce po zaciętym finale wywalczyła reprezentacja Niemiec, a trzecie miejsce należało do Chorwacji.

W kategorii kobiet zwyciężyła drużyna z Niemiec. Drugie miejsce na podium zajęły Czeszki, a miejsce trzecie zajęły Chorwatki.

Polska reprezentacja kobiet grę zakończyła na fazie grupowej, a męska odpadła w ćwierćfinale po porażce z Niemcami. Podczas Mistrzostw padły dwa spektakularne rekordy świata. Jeden indywidualny ustanowiony przez Congora Baranj z Serbii, który zbijając 738 kręgli pobił dotychczasowy siedmioletni rekord Węgra Tamasa Kissa – 734 kręgli. Drugi rekord ustanowiła serbska drużyna mężczyzn, która łącznie uzyskała wynik 4140 kręgli, czyli o 128 więcej niż poprzedni.

Relację zdjęciową zobaczyć można na oficjalnej stronie mistrzostw na facebooku. Gdzie znaleźć wszystkie relacje z meczów? Odwiedź gminnego YouTube.