Szczepienie przeciw COVID-19: Informacja dotycząca szczepienia drugą dawką

Zaszczepiłeś się już pierwszą dawką szczepionki? Nie możesz zaszczepić się drugą dawką w wyznaczonym wcześniej terminie w punkcie szczepień, w którym szczepiłeś się pierwszą dawką, bądź chcesz się zaszczepić w innym miejscu? Aby zmienić miejsce szczepienia należy skontaktować się z punktem, w których przyjmowało się pierwszą dawkę i poprosić o uwolnienie skierowania.

Uwolnienie przez punkt szczepień skierowania pozwala na umieszczenie go w tak zwanej chmurze. Wtedy widoczne jest ono dla innych punktów szczepiennych, co umożliwia zarejestrowanie się w zupełnie innym miejscu i przyjęcie tam drugiej dawki szczepionki. Informacja ta dotyczy również dzieci i młodzieży, którzy mają ukończone 12 lat i więcej. Jak będzie wyglądało szczepienie uczniów w wieku 12-18 lat? Przeczytaj więcej na naszej stronie internetowej.

Gdzie można zaszczepić się w Gminie Tarnowo Podgórne?

  • Centrum Medyczne MED-LUX, ul. Rynkowa 63, Przeźmierowo, formularz zgłoszeniowy na med-lux.pl lub tel. 61 8163 900,
  • Poradnia Specjalistyczna BO.Medica, ul. Rynkowa 18, Przeźmierowo, mail zdrowie@bomedica.com.pl lub SMS 782 108 108,
  • Punkt szczepień MEDIKOR, Ośrodek Zdrowia, ul. Sportowa 1, Tarnowo Podgórne, specjalna zakładka na www.medikor.eu, mail szczepieniatarnowo@medikor.eu lub tel. 512 987 874.

Uwaga – w punkcie szczepień Szpitala Podolany na Tarnowskich Termach odbywa się wyłącznie szczepienie II dawką osób, które przyjęły tam I dawkę.

Zanim pójdziesz na szczepienie

Przed każdym szczepieniem (zarówno przed pierwszą, jak i przed drugą dawką!) trzeba wypełnić formularz wstępnego wywiadu przed szczepieniem. Formularz jest dostępny w punktach szczepień, ale wypełnienie go w domu przyspiesza procedurę i skraca czas szczepienia.

Do pobrania:

Kwestionariusz wstępnego wywiadu (pdf, 581 kb)