szczepienia covid na Tarnowskich Termach

Szczepienia przeciwko COVID – ważne informacje

Kilka najnowszych informacji na temat szczepień przeciwko COVID-19

Kolejny punkt szczepień w naszej Gminie

Na terenie naszej Gminy działają już 4 punkty szczepień – do MED-LUXu (ul. Rynkowa 63,  Przeźmierowo), Bo.Medica (ul. Rynkowa 18, Przeźmierowo) i MEDIKORu (w Ośrodku Zdrowia, ul. Sportowa 1, Tarnowo Podgórne) dołączył punkt Prywatnego Szpitala Podolany, który uruchomiono  w Tarnowskich Termach (ul. Nowa 54, Tarnowo Podgórne) przy wsparciu ze strony Stowarzyszenia Metropolia Poznań. Uwaga: wszystkie punkty mają już zapełnione listy – następne zapisy zostaną uruchomione, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomi  najprawdopodobniej na początku marca. Osobom zainteresowanym szczepieniami polecamy możliwość zapisania się na szczepienia w Szpitalu Tymczasowym na Międzynarodowych Targach Poznańskich, najlepiej drogą mailową na szczepieniaseniora@skpp.edu.pl . Przypominamy, że w przypadku szczepień nie obowiązuje rejonizacja.

Bezpłatny transport – również na drugą dawkę

Osobom, które mają problem w dotarciu do punktów szczepień, Gmina zapewnia możliwość bezpłatnego transportu – prosimy o kontakt pod nr 508 559 467 w godzinach pracy Urzędu, tj. pon. 8.00 – 18.00, wt. – czw. 7.30 – 15.30, pt. 7.30 – 14.00). Uwaga: jeżeli chcą Państwo skorzystać z możliwości bezpłatnego transportu na podanie drugiej dawki, to trzeba to zgłosić osobnym telefonem.

Zaświadczenie o szczepieniu

Najprostszym sposobem na otrzymanie zaświadczenia o przyjęciu dwóch dawek szczepienia przeciwko Covid-19 jest skorzystanie z własnego Internetowego Konta Pacjenta. Po przyjęciu drugiej dawki szczepionki, w zakładce Profilaktyka / Szczepienia znajdzie się kod QR, który pozwoli szybko potwierdzić odbyte szczepienie. O wydruk tego kodu QR można również poprosić punkt szczepień.