Społeczny Park Tarnowo Podgórne: Mieszkańcy posadzą 70 tys. drzew

Zapraszamy do wspólnego tworzenia Społecznego Parku Tarnowo Podgórne. To teren o powierzchni 12 hektarów, położony na granicy trzech miejscowości: Tarnowa Podgórnego, Lusówka i Jankowic. Chcemy, by powstał tam park oraz urządzenia sprzyjające rekreacji i wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Wejdź na naszą stronę www.park.tarnowo-podgorne.pl i poznaj szczegóły.

Wybierz jedną ze stu działek i posadź drzewo

Część terenu  przeznaczonego pod zalesienie (6 ha) została podzielona na 100 działek – każda o powierzchni ok. 500 m2 (uwaga: cztery, przygotowane z myślą o dużych grupach, mają ok. 1000 m2). Teraz dowolna społeczność naszej Gminy: sołectwa, grupy mieszkańców, pracownicy firm, organizacje pozarządowe, kluby sportowe może wybrać i zarezerwować działkę. W kolejnym kroku wystarczy wskazać termin sadzenia (marzec i kwiecień), a potem… w umówionym dniu spotkać się w terenie.

Jakie drzewa?

W naszym Społecznym Parku zasadzimy sosnę pospolitą, modrzew europejski, dąb bezszypułkowy, brzozę brodawkowatą oraz lipę srebrzystą. Sadzonki – w zależności od gatunku – mają wysokość od 10 do 50 cm.

Gmina Tarnowo Podgórne pokrywa koszt zakupu sadzonek i zapewnia sprzęt, ale oczywiście można przynieść własne szpadle, by więcej osób mogło jednocześnie pracować. Zalecamy przyjście w stroju roboczym i obuwiu „ogrodowym”.

Parkujmy razem w Gminie Tarnowo Podgórne

Nasza akcję promujemy hasłem „Parkujmy razem” – teraz ma ono zachęcać do wspólnego tworzenia parku, ale także ma pokazywać, że w niedalekiej przyszłości to miejsce ma zachęcać do wypoczynku, relaksu i do wspólnego spędzania czasu razem. Do zwolnienia tempa życia, do zatrzymania się, jednym słowem do „zaparkowania” wśród zieleni.

Do zobaczenia w Społecznym Parku Tarnowo Podgórne!