Skorzystaj z taksówki dla seniora

Zachęcamy do skorzystania z programu „Taksówka dla Seniora”, koordynowanego przez Tarnowskie Centrum Senioralne w Pałacu Jankowice. Uprawnionymi do korzystania z bezpłatnego przewozu, są osoby posiadające Kartę Mieszkańca, w wieku powyżej 80 lat (lub powyżej 70 lat w przypadku osób z niepełnosprawnością, uniemożliwiającą korzystanie z bezpłatnej komunikacji miejskiej).

Z przejazdu mogą skorzystać również osoby, które wymagają transportu specjalistycznego z użyciem wózka inwalidzkiego. W ten sposób seniorzy uprawnieni do przejazdu mogą podróżować między innymi do urzędu czy właśnie do lekarzy.

Kurs trzeba zamówić minimum 3 dni przed planowanym przejazdem – wystarczy zadzwonić pod nr tel. 604 181 845, podając imię i nazwisko, adres, wiek i numer swojej Karty Mieszkańca, a także podać informacje na temat miejsca i godziny odbioru oraz celu przejazdu (podany telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-20:00).

W podróży może towarzyszyć 1 opiekun, który musi mieć skończone 16 lat – o tym też trzeba poinformować zamawiając przejazd. Jeśli zechcą Państwo wrócić do domu naszym pojazdem, to proszę o tym z góry powiedzieć przy składaniu zamówienia transportu i określić dokładną godzinę powrotu.

Uwaga: kurs powrotny to osobny kurs, który wlicza się do Twojego limitu przejazdów. W ramach programu „Taksówka dla seniora” można skorzystać z max. 2 przejazdów w miesiącu, łącznie 6 w ciągu roku.