Schattdecor i Sołectwo Baranowo posprzątali świat

Nawiązując do 28. Akcji Sprzątania Świata, firma Schattdecor wraz z Sołectwem w Baranowie pod Patronatem Gminy Tarnowo Podgórne wzięła udział wraz z wolontariuszami w porządkowaniu linii brzegowej Jeziora Kierskiego. Mimo, że pogoda nie zachęcała do wyjścia na zewnątrz, na miejscu zbiórki przy świetlicy wiejskiej w Baranowie zebrała się spora grupa ochotników, a wśród nich uczniowie Szkoły Podstawowej w Baranowie, mieszkańcy Baranowa oraz pracownicy Schattdecor z rodzinami.

Przez dwie godziny udało się zebrać kilkanaście worków posegregowanych śmieci, m.in. szklanych butelek, plastikowych odpadów i tworzyw sztucznych. Na koniec wszyscy udali się na wspólny poczęstunek i gorącą herbatę.

Podziękowania należą się Sołtysowi Gminy Baranowo Panu Mieczysławowi  Paczkowskiemu za gościnę, czujne oko i otwartość. Panu wiceprzewodniczącemu Rady Gminy Wojciechowi Janczewskiemu za pomoc w organizacji i ciepłe przyjęcie wolontariuszy. Dziękujemy Gminie Tarnowo Podgórne za wsparcie medialne, upominki oraz Tarnowskiej Gospodarce Komunalnej TP-KOM za odbiór zebranych odpadów. Ogromne podziękowania i brawa dla wszystkich uczestników, którzy dołączyli do sprzątania i dołożyli swoją cegiełkę do ogólnego wyniku uzbieranych śmieci.