Ruszyło głosowanie w Budżecie Inicjatyw Społecznych

Za nami kolejny etap Budżetu Inicjatyw Społecznych w Gminie Tarnowo Podgórne. Na naszej stronie internetowej prezentujemy projekty zgłoszone przez mieszkańców, na które będzie można głosować od 10 do 24 maja 2023 r.

Zgłoszone projekty

WIERZBOWA ŁĄCZY POKOLENIA

Wielopokoleniowe spotkanie mieszkańców z inicjatywy Koła Seniorów, wspólne śpiewy, zabawy, rywalizacja sportowa, pokazy, tańce przy muzyce na żywo, biesiada inspirowana przez Seniorów z przekazem szacunku dla współmieszkańców, wspierania, wzajemnej pomocy, realizacja wspólnych projektów. Termin realizacji: wrzesień-październik 2023 r.

NOC ŚWIĘTOJAŃSKA NAD JEZIOREM LUSOWSKIM

Impreza integracyjna nad Jeziorem Lusowskim z okazji Nocy Świętojańskiej. W ramach imprezy odbędą się animacje, gry, zabawy dla dzieci, nauka plecenia wianków, spektakl teatralny oraz zabawa taneczna dla mieszkańców sołectwa Lusowo. Termin realizacji: 24 czerwca 2023 r.

PIKNIK EKOLOGICZNY II EDYCJA + BIESIADA

Piknik ekologiczny jest eventem, który łączy w sobie troskę o naszą planetę i środowisko naturalne. Impreza plenerowa z animacjami, atrakcjami, konkursami i edukacją skierowaną dla dzieci i dorosłych. Celem zorganizowania atrakcji ekologicznych na pikniku jest szerzenie świadomości w zakresie dbania o naturę. Termin realizacji: czerwiec-wrzesień 2023 r. w zależności od warunków pogodowych.

MIĘDZYPOKOLENIOWE ZAWODY AMATORSKIE PŁYWANIA KAJAKAMI I NA DESKACH SUP W PRZYSTANI LUSÓWKO

Cały dzień zabaw rodzinnych, catering (m.in napoje, owoce, grill, ciepła zupa), wieczorem ognisko ze śpiewaniem przy gitarze.W dzień zawody z pływania kajakami i na deskach SUP. Przewidywane są starty m.in dziadków z wnukami, rodziców z dziećmi. Sprzęt zapewnia Fundacja Sportowe Lusówko: kajaki 1-2-3 osobowe, deski SUP 1-2 osobowe. Liczba uczestników max 150 osób,zapewniona opieka WOPR oraz animatorzy. Każdy zawodnik otrzyma medal. Planowana jest zbiórka na rzecz osób z niepełnosprawnościami z naszej gminy oraz szkolenie z bezpiecznego zachowania na wodzie. Termin realizacji: Lipcowy weekend z dobrą pogodą.

III TURNIEJ SZACHOWY I IMPREZA SĄSIEDZKA OS. PTASIE W PRZEŹMIEROWIE

Impreza rodzinna, plenerowa, integrująca społeczność lokalną oraz wzmacniająca więzi sąsiedzkie. Turniej przeznaczony dla amatorów, będzie podzielony na kilka kategorii wiekowych. Zwieńczeniem turnieju będzie impreza sąsiedzka na os. Ptasim w Przeźmierowie, podczas której wręczone zostaną nagrody za udział w turnieju. Termin realizacji: czerwiec-wrzesień 2023 r.