Ruszyło głosowanie w Budżecie Inicjatyw Społecznych 2024

Trwa kolejny etap Budżetu Inicjatyw Społecznych w Gminie Tarnowo Podgórne. Na naszej stronie internetowej prezentujemy projekty zgłoszone przez mieszkańców, na które można głosować od 13 do 27 maja 2024 r.

Wielkie Wiejskie Wesele w Wysogotowie

Biesiada w stylu klasycznego polskiego wesela. Mieszkańcy sami wybierają czy na tym weselu będą gospodarzami (Panią Młodą, Panem Młodym), czy świadkiem, a może po prostu gośćmi. Nie obędzie się bez pierwszego tańca oraz oczepin. Tradycyjne wesele integruje dwie obce dla siebie rodziny, dlatego Wielkie Wiejskie Wesele w Wysogotowie będzie wspaniałą możliwością integracji mieszkańców i wspólnie spędzonego czasu. Termin realizacji: wrzesień 2024 r.

III Turniej Szachowy oraz integracja sąsiedzka: zabawy interaktywne i biesiada w Przeźmierowie

Impreza rodzinna, plenerowa. Turniej przeznaczony dla amatorów z podziałem na kilka grup wiekowych, połączony z zabawami interaktywnymi i biesiadą.To wspaniały sposób na budowanie głębszych relacji i więzi sąsiedzkich. Zaangażowanie dzieci i młodzieży w organizację imprezy ma wzmocnić przekaz w zakresie wspólnego działania na rzecz społeczności lokalnej. Termin realizacji: sierpień-październik 2024 r.

Noc Świętojańska nad Jeziorem Lusowskim w Lusowie

Impreza integracyjna, w ramach wydarzenia odbędą się animacje, gry i zabawy dla dzieci, nauka plecenia wianków, spektakl przygotowany przez Zespół Pieśni i Tańca Lusowiacy oraz zabawa taneczna dla mieszkańców Lusowa. Termin realizacji: 22 czerwca 2024 r.

Pickleball Open Air w Tarnowie Podgórnym

Event w całości będzie odbywał się na świeżym powietrzu. Pickleball to sport, który charakteryzuje bardzo niski próg wejścia, grać w niego mogą zarówno najmłodsi jak i najstarsi. Celem projektu jest propagowanie zdrowego trybu życia oraz aktywizacja ludzi w każdej grupie wiekowej, integracja społeczna, rozwój sportu, promocja lokalnej turystyki i gospodarki. Przewidywane kategorie to single oraz deble kobiet i mężczyzn. Zagrać może każdy, bez znaczenia ma staż treningowy.Organizacja turnieju może być okazją do edukacji społeczności na temat korzyści zdrowotnych regularnej aktywności fizycznej oraz promocji wartości fair play i współzawodnictwa wśród uczestników. Termin realizacji: 24 sierpnia 2024 r.

Poznajemy zawody w przedszkolach w Tarnowie Podgórnym, Przeźmierowie, Lusowie, Lusówku i Baranowie

Projekt pilotażowo zakłada zorganizowanie zajęć edukacyjnych, których celem będzie poznawanie przez dzieci zawodów występujących w zakładach/firmach w gminie Tarnowo Podgórne oraz w Zespole Szkół Technicznych w Tarnowie Podgórnym. W ramach zajęć zostaną zakupione zestawy zabawowo-edukacyjne dla dzieci, zorganizowany zostanie konkurs z nagrodami oraz spotkania z zawodowcami. Projekt daje możliwość zorganizowania przez Dyrekcję Przedszkoli wycieczek dzieci do wybranych zakładów pracy oraz do ZST w Tarnowie Podgórnym. Termin realizacji: wrzesień-październik 2024 r.

Integracja Baranowa przy grillu na Osiedlu Rubinowym w Baranowie

Impreza rodzinna, plenerowa, integrująca społeczność lokalną oraz wzmacniająca więzi sąsiedzkie. Połączona z biesiadą na Osiedlu Rubinowym w Baranowie. Zabawa przy muzyce DJ, karaoke, wspólny śpiew przy gitarze. Zabawy dla dzieci-dmuchane zamki i zjeżdżalnie. Przede wszystkim okazja do rozmów dla wszystkich mieszkańców Baranowa (z różnych grup wiekowych) przy biesiadnych stołach.Termin realizacji:czerwiec 2024 r.

Olimpiada rodzinna Gminy Tarnowo Podgórne w Lusówku

Pozytywny event, przyjazna rywalizacja sportowa całych rodzin w oparciu o kilka dyscyplin typowych dla spotkań na terenach wiejskich takich jak: przeciąganie liny, bieg w workach, rodzinna taczka, rodzinna koszykówka i piłka nożna na boisku Orlik i inne podobne wesołe rywalizacje, łączące lokalne społeczności i rodziny. Na koniec odbędzie się wspólny piknik przy muzyce. Zaproszenie skierowane zostanie do wszystkich wiosek w gminie, tak aby umożliwić poznanie się mieszkańcom i rozwinąć kontakty bezpośrednie. Termin realizacji: wrzesień 2024 r.