Rusza rozbudowa ulicy Szkolnej w Tarnowie Podgórnym

Wykonawca prac, których inwestorem jest Powiat Poznański, informuje, że 8 lutego rozpoczną się pracę związane z rozbudową ulicy Szkolnej w Tarnowie Podgórnym. W związku z powyższym na ulicy Szkolnej na odcinku od ul. 23 października do ul. Poznańskiej zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Roboty budowlane mogą utrudniać ruch dojścia i dojazd do posesji.

Rozbudowa ul. Szkolnej będzie polegać na budowie nowej nawierzchni jezdni, chodników, budowie ścieżki rowerowej oraz budowie kanalizacji deszczowej.

O czym jeszcze warto wiedzieć?

  • ruch jednokierunkowy będzie odbywał się od ulicy 23 października w kierunku ulicy Poznańskiej
  • w kierunku Kaźmierza wyznaczony będzie objazd ulicami: Poznańską, Rokietnicką i 23 Października
  • przez cały okres obowiązywania ruchu jednokierunkowego na ul. Szkolnej, funkcjonować będzie przystanek na ul. Poznańskiej przed skrzyżowaniem z ul. Rokietnicką. Na przystanku zatrzymywać się będą autobusy linii nr 802 (przystanek końcowy) i 813. Z uwagi na lokalizację tymczasowego przystanku, miejsca postojowe w tym miejscu zostaną zlikwidowane – przy posesji nr 72
  • w pierwszej fazie, prace prowadzone będą po wschodniej stronie ul. Szkolnej tj. od strony Placu Targowego. Ruch po tej stronie ulicy będzie ograniczony.