Rowerowy zawrót głowy

W sobotę (23 kwietnia) przy plaży w Lusowie odbył się bezpłatny kurs bezpiecznej jazdy na rowerze dla dzieci, młodzieży i ich rodziców. Był ładny słoneczny dzień, pogoda sprzyjała by wsiąść na rower i podszlifować swoje umiejętności poruszania się po drogach i ścieżkach rowerowych w naszej Gminie. Całe szkolenie poprowadzone zostało przez grupę „Rowerowy Poznań”, która przeprowadziła zajęcia merytoryczne oraz praktyczne.

Wszyscy uczestnicy mogli nauczyć się rozpoznawać znaki drogowe, poznali zasady poruszania się w ruchu komunikacyjnym, zostały sprawdzone i przygotowane rowery do dalszej drogi. Druga część kursu odbyła się już praktycznie, podczas przejażdżki rowerowej po Lusowie. Zademonstrowano jak używa się stacji pompujących rowery, na przystanku autobusowym można było się dowiedzieć o zaletach transportu niskoemisyjnego i wygodzie korzystania z bike&ridów.

Ważnym elementem było także poruszanie się w ruchu samochodowym po rondzie, włączanie się do ruchu z wydzielonej ścieżki rowerowej, dzielenie się drogą rowerową z pieszymi oraz poruszanie się po drogach leśnych. Na koniec każdy z uczestników otrzymał dyplom potwierdzający udział w tym godzinnym szkoleniu oraz zestaw gadżetów rowerowych przygotowanych przez Gminę Tarnowo Podgórne.

Kurs zorganizowała Gmina Tarnowo Podgórne w ramach realizacji programu dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) „Rozbudowa systemu tras rowerowych na terenie Gminy Tarnowo Podgórne.”

W ramach tego samego projektu 4 czerwca odbędzie się także bezpłatny, przeznaczony dla całych rodzin rajd rowerowy gminnymi ścieżkami rowerowymi. Trasa rajdu dostosowana jest dla małych jak i dorosłych rowerzystów, po drodze czekają dodatkowe atrakcje, a rajd poprowadzi PTTK. Na rajd rowerowy można już zgłosić się telefonicznie pod nr tel. 602616744 (liczba miejsc jest ograniczona).