Zdjęcie biegaczy wykonane podczas jednej z edycji sportowej imprezy Bieg Lwa w Tarnowie Podgórnym

Przygotowania do Biegu Lwa idą pełną parą

Po dwóch latach przerwy spowodowanych pandemią wraca oczekiwane wydarzenie – Bieg Lwa. Już 21 maja  spotkamy się na stadionie oraz na ulicach Tarnowa Podgórnego. Organizatorzy przygotowują mnóstwo niespodzianek dla sportowców oraz mieszkańców. Od samego rana do późnych godzin wieczornych będzie można wziąć udział w kilkudziesięciu atrakcjach sportowych, sprawnościowych, kulturalnych, kulinarnych, po prostu popatrzeć, pokibicować lub zwyczajnie odpocząć.

Tego dnia zaprosimy dzieci na Bieg Lwiątek, rodziny na Sztafetę Pokoleń, uczniów szkół oraz amatorów i niepełnosprawnych na mityng lekkoatletyczny, a wieczorem odbędą się półmaraton oraz Pogoń za Lwem na dystansie 10 kilometrów. Wszystkiemu będą towarzyszyć liczne atrakcje stref EXPO Lwa, strefy sportu, zlot food trucków,  koncert i wiele innych. To będzie dzień, który wstrząśnie Tarnowem więc już dziś zarezerwujmy sobie termin, zaprośmy rodziny i znajomych z innych lokalizacji. Drugiego takiego wydarzenia nie ma nigdzie indziej bo to nasz autorski projekt. Nasz, tarnowski.

Z kolei 11 czerwca, w Lusowie, odbędzie się Triathlon Lwa na dystansach 1/4 i 1/8 IM poprzedzony zawodami dzieci. Lusowo gości triathlonistów od wielu lat, a Triathlon Lwa jest szczególnie lubiany przez rozpoczynających przygodę z tą dyscypliną za perfekcyjną organizację i atmosferę. Zatem może warto spróbować?

Nowym wydarzeniem, które swoją premierę miało w ubiegłym roku w Lusowie jest Swimrun Lwa. Odbędzie się dzień po triathlonie. To zabawa, która szybko rozwija się w Europie i polega na pokonaniu, w tym przypadku, 10-kilometrowej trasy ścieżkami leśnymi i wodą. W sumie zawodnicy wchodzą do wody aż 9 razy aby pokonać krótkie dystanse przeplatane odcinkami biegowymi. To doskonała forma sprawdzenia swoich umiejętności i zajrzenia w niedostępne na co dzień obszary lasu. Do startu w Swimrun Lwa zachęcamy wszystkich, którzy chcą się „dobić” po triathlonie oraz osoby lubiące przygodę.

Zachęcamy do współpracy firmy z terenu gminy. Bieg Lwa wraz imprezami towarzyszącymi to doskonałe miejsce żeby pokazać się mieszkańcom i przyjezdnym. To nawet 10 tysięcy uczestników i gości. Warto tego dnia być obecnym, wyjść poza mury firmy i zrobić coś w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Kontakt: piotr.modzelewski@bieglwa.pl

Wydarzenie jest współfinansowane przez Gminę Tarnowo Podgórne