Promujemy drogi i ścieżki rowerowe

Za nami weekendowe rowerowe wydarzenie! W sobotę (4 czerwca) odbył się darmowy rajd rowerowy promujący drogi i ścieżki rowerowe w Gminie Tarnowo Podgórne. Wszystko to w ramach realizacji projektu dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) „Rozbudowa systemu tras rowerowych na terenie Gminy Tarnowo Podgórne”.

Jak było?

Rajd rozpoczęliśmy spotkaniem całej grupy przy skateparku w parku 700-lecia w Tarnowie Podgórnym. Przeszliśmy szkolenie naszego przewodnika jak będziemy poruszać się rowerami na rajdzie. Grupa liczyła kilkadziesiąt osób, w tym seniorów i dzieci. Wszyscy przyjechali swoimi rowerami, wyposażeni w kaski. Niektóre z dzieci jechały w przyczepkach rowerowych.

Z parku ruszyliśmy bezpiecznymi dla wszystkich rowerzystów drogami rowerowymi do oczyszczalni ścieków TP-KOM w Tarnowie Podgórnym. Ten przystanek został specjalnie zaplanowany jako atrakcja rajdu.

Cały projekt promujemy hasłem „Przesiądź się na rower, wybierz to co eko”. Oczyszczalnia ścieków i generalna działalność TP-KOM jest bardzo powiązana ze środowiskiem, więc tematyka ścieków świetnie wpisała się w promocję pro ekologicznych zachowań. Pani Dyrektor oczyszczalni pokazała nam cały proces, który pozwala na to, by do naszych domów zawsze wracała czysta woda.

Po pół godzinie spędzonej w oczyszczalni ruszyliśmy w dalszą drogę. Drogami rowerowymi wzdłuż Alei Solidarności i drogi na Jankowice, w tempie przystępnym dla każdego, dotarliśmy do parku przy Pałacu Jankowice. Pogoda wciąż nam dopisywała, było ciepło, ale nie za gorąco. W sam raz by zatrzymać się na jednej z urokliwych polan przy parkowym stawie. Żeby nikomu się nie nudziło zorganizowano dla nas grę terenową po parku i Pałacu. Szaleństwo wyścigu się rozpoczęło. Na koniec rajdu wszyscy otrzymaliśmy przewodniki po trasach rowerowych Gminy Tarnowo Podgórne i komplet gadżetów reklamowych przekazanych przez Gminę Tarnowo Podgórne.