Poznaj projekty zgłoszone do Budżetu Inicjatyw Społecznych 2024

Już dziś można zapoznać się z propozycjami mieszkańców Gminy Tarnowo Podgórne do pierwszej edycji Budżetu Inicjatyw Społecznych 2024. Do głosowania w terminie 8-22 stycznia 2024 r. zakwalifikowano siedem projektów, cztery z Przeźmierowa, po jednym z Baranowa, Wysogotowa i Lusówka. Poznajcie szczegóły.

Wyprawa do naszej zielonej enklawy, czyli wycieczka przyrodnicza po Lesie Przeźmierowskim

Termin realizacji: kwiecień-maj 2024 r.

Projekt pozwoli poznać mieszkańcom walory przyrodnicze niewielkiej enklawy leśnej w Przeźmierowie. Wiosna to czas, kiedy wiele spośród roślin zdrewniałych oraz runa kwitnie i rozwija swoje liście. Pomysłodawcy projektu chcą, aby po wycieczce słuchacze potrafili patrzeć na las w pełniejszy sposób, by obserwowali poznane gatunki jak wykształcają swoje owoce i zmieniają się w miarę upływu czasu. Projekt zapewnia wspólne zapoznanie się z lokalną dendrologią (gatunki drzew i krzewów), opowieści o lesie i roślinach, o ich znaczeniu i przeznaczeniu, warsztaty poświęcone nauce wyrabiania leśnych piszczałek. Sposób przekazu informacji będzie dostosowany do wszystkich grup wiekowych-wycieczka rodzinna.

Roztańczony Gminny FLASH MOB z wielkim piknikiem rodzinnym na wodzie

Termin realizacji: czerwiec 2024 r.

Piknik rodzinny z ogniskiem i cateringiem oraz darmowym dostępem do sprzętu pływającego dla rodzin w Przystani Lusówko, darmowe lekcje pływania na deskach SUP, rodzinne zawody piłki nożnej-ręcznej na SUP-ach w piękną niedzielę czerwca, dodatkowo wspólnie uczestnicy zatańczą FALSH MOPA pod okiem trenera tańca na wzór Flash Mopa Jeruzalem. Planowana liczba uczestników 200 osób. Rozważany będzie udział w pikniku Straży Pożarnej, Policji, Ratowników WOPR, WOT pod pokazy na wodzie łącznie ze szkoleniami z bezpiecznego przebywania na wodzie. Zajęcia na wodzie poprowadzi doświadczona trenerka pływania na deskach SUP.

III Turniej Szachowy oraz integracja sąsiedzka

Termin realizacji: sierpień-październik 2024 r.

Turniej przeznaczony dla całych rodzin, amatorów przeprowadzony zostanie z podziałem na kilka grup wiekowych, impreza plenerowa połączona z zabawami interaktywnymi i biesiadą. Celem imprezy jest zbudowanie głębszych relacji i więzi sąsiedzkich. Zaangażowanie dzieci i młodzieży ma wzmocnić przekaz w zakresie wspólnego działania na rzecz społeczności lokalnej.

Integracja Baranowa przy grillu

Termin realizacji: czerwiec 2024 r.

Biesiada osiedlowa przy stołach, wspólny grill,słodkości, napoje, zabawa przy muzyce-DJ, karaoke, wspólny śpiew przy gitarze, zabawy dla dzieci-dmuchane zamki i zjeżdżalnie. Osiedle Rubinowe jest częścią Baranowa oddzieloną od głównej części miejscowości drogą nr 92. Biesiada ma pomóc zlikwidować sztuczny podział społeczności, która mieszka w tej samej miejscowości.

Rodzinny Piknik Wędkarski

Termin realizacji: czerwiec-wrzesień 2024 r.

Rodzinny Piknik Wędkarski połączony z Jubileuszem 70-lecia istnienia Koła Wędkarskiego 132 w Tarnowie Podgórnym, catering, oprawa muzyczna DJ, integracja mieszkańców Gminy Tarnowo Podgórne.

Powitajmy Wiosnę razem

Termin realizacji: 23.03.2024 r.

Impreza dla dzieci na niezwykłe przywitanie Wiosny, pełne kolorów i radości, zabawa z dmuchańcami (zamki, zjeżdżalnie, zabawki dmuchane), wata cukrowa, popcorn. Projekt jest niepowtarzalną okazją dla dzieci na radosną zabawę. Podczas tej kreatywnej imprezy dzieci będą miały okazję spędzić czas z rówieśnikami na wspólnej zabawie. Dodatkowo będą miały okazję skakać, tańczyć i bawić się na dmuchanych zamkach.

Poznajmy się

Termin realizacji: maj-czerwiec 2024 r.

Wydarzenie połączone z biesiadą oraz tańcami do muzyki (zespół muzyczny), wodzirej-prowadzący, animacje, catering, integracja dotychczasowych mieszkańców z nowymi mieszkańcami Wysogotowa. Wydarzenie skierowane do wszystkich grup wiekowych.