Powstaje Centrum Integracji Obywatelskiej w Tarnowie Podgórnym

W Tarnowie Podgórnym trwają prace rozbiórkowe budynku usługowego przy parku im. J. Wojkiewicza. Na tym terenie powstaje Centrum Integracji Obywatelskiej (CIO).

Zgodnie z projektem w obiekcie mieścić się będą sale spotkań i wystawiennicze, oczywiście z niezbędnym zapleczem sanitarnym i technicznym. W przyszłości znajdzie tutaj przestrzeń m.in. dla organizacji pozarządowych, koła seniora, małej kawiarni oraz Muzeum Demokracji. Natomiast w bezpośrednim otoczeniu Centrum powstaną ścieżki spacerowe, plac zabaw, miejsca parkingowe, będzie też stacja do ładowania pojazdów elektrycznych.

Powierzchnia zabudowy budynku Centrum Integracji Obywatelskiej Tarnowo Podgórne wynosi 797,96 m2. Planowany termin zakończenia prac – koniec marca 2022 r.

Przypomnijmy, że podobne funkcje spełniać będzie Centrum Integracji Obywatelskiej w Przeźmierowie – tu też znajdą się pomieszczenia dla organizacji pozarządowych i największego w Gminie koła seniora. Do tego budynku zostanie przeniesiona Filia Urzędu, tu powstanie także posterunek Policji. Trwa przygotowanie do przetargu na to zadanie.

Budowa Centrum Integracji Obywatelskiej Tarnowo Podgórne realizowana jest przy wsparciu finansowym z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych:

  • Całkowita wartość inwestycji: 9 877 337,44 zł
  • Wartość dofinansowania: 3 870 202 zł