uczestnicy spotkania w starostwie wrocławskim w sprawie podwyżek cen gazu

Ogólnopolska organizacja konsumencka włącza się w działania Komitetu Protestacyjnego

4 listopada we Wrocławiu odbyło się spotkanie, w którym udział wzięli przedstawiciele ok. 30 gmin z całej Polski, członkowie Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjnego Przeciwko Drastycznym Podwyżkom Cen Gazu. Odpowiedzieli na zaproszenie Starosty Powiatu Wrocławskiego Romana Potockiego oraz ogólnopolskiej organizacji konsumenckiej Aquila. Spotkanie poprowadził Wójt Tarnowa Podgórnego Tadeusz Czajka, koordynator krajowy Komitetu.

Na początku Prezes Stowarzyszenia Aquila Małgorzata Miś przedstawiła obszar działania organizacji oraz jej sukcesy w walce o przestrzeganie praw konsumentów. Zaproponowała zaangażowanie się w pomoc mieszkańcom dotkniętym drastycznymi podwyżkami cen gazu.

Wójt Tadeusz Czajka podkreślił, że Ogólnopolski Komitet Protestacyjny powinien działać co najmniej dwutorowo: z jednej strony nadal wywierać presję na jak najszybsze podjęcie działań przez urzędy i instytucje związane z rynkiem gazowym (ponieważ sezon grzewczy już się rozpoczął), z drugiej natomiast szukać rozwiązań długoterminowych. W uzupełnieniu wrocławski Powiatowy Rzecznik Konsumenta Grzegorz Miś powiedział, że ostatecznym rozwiązaniem jest wystąpienie na drogę sądową.

Uczestnicy spotkania zgodzili się, że trzeba rozważyć każdą kolejną możliwość ochrony mieszkańców przed ubóstwem energetycznym. Swoje osobiste zaangażowanie w tę sprawę zadeklarował również Starosta Wrocławski Roman Potocki.

Ustalono, że ogólnopolska organizacja konsumencka Aquila wspólnie z Ogólnopolskim Komitetem Protestacyjnym Przeciwko Drastycznym Podwyżkom Cen Gazu podejmie rozmowy z potencjalnymi dostawcami gazu.

Materiały medialne na temat spotkania:

 

(fot. Starostwo Powiatowe we Wrocławiu, Urząd Miasta i Gminy Opalenica)