Paweł Kozicz podczas wręczana nagrody głównej OFP Tarnowo Podgórne 2022

OFP Tarnowo Podgórne 2022 za nami: Poznajcie zwycięzców festiwalowego święta w Pałacu Jankowice

Druga edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Tarnowo Podgórne za nami. W przepięknej scenerii przy Pałacu Jankowice zaprezentowało się 23 uczestników, którzy do Gminy Tarnowo Podgórne przyjechali z całej Polski. Skąd dokładnie? Uczestnicy przyjechali do nas z Ustronia, Grodźca, Kętrzyna, Budzynia, Rokietnicy, Wrocławia, Złotnik, Poznania, Świecia, Zbytkowa, Rudy Śląskiej, Gdyni, Gorzowa Wielkopolskiego, Warszawy, Stefanowa, Pułtuska, Białegostoku, Wąwolnicy, Zgierza, Kopanina, Nowej Soli i Jasła.

Scena przy Pałacu Jankowice, a na niej uczestniczy festiwalu śpiewający festiwalową piosenkę

To festiwalowe święto na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Gminy Tarnowo Podgórne by wspólnie z mieszkańcami tworzyć tradycję spotkań z najpiękniejszymi utworami polskiej piosenki. W tym roku uczestnicy zaprezentowali wybrane utwory z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego, ale w zupełnie nowych aranżacjach, z którymi zapoznali się podczas piątkowych prób warsztatowych z udziałem pedagogów Katarzyny Stroińskiej – Sierant i Janusza Szroma. 

Wokalistom przez trzy festiwalowe dni towarzyszył wyjątkowy zespół akompaniujący w składzie: Mariusz Smoliński – instrumenty klawiszowe, Bartosz Kucz – gitara basowa, Dawid Wirmański – perkusja.

Na zdjęciu trzech muzyków z zespołu akompaniującego, grający na swoich instrumentach podczas koncertu galowego na scenie przy Pałacu Jankowice

W tym roku partnerem naszego festiwalu została marka Lidl Polska, która należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl. Jako marka odpowiedzialna społecznie chętnie wspiera inicjatywy charytatywne, mające na celu pomoc osobom potrzebującym oraz różnego rodzaju aktywności sportowe, promujące zdrowy tryb życia i zdrowe nawyki żywieniowe. Jest również zaangażowana w promocję kultury i sztuki. 

Na zdjęciu Alicja Majewska na scenie festiwalu w Jankowicach, a na pierwszym planie zdjęcia falga reklamowa z logo firmy LIDL

Patronat nad tegoroczną edycją festiwalu objęła również Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego, która opiekuje się dorobkiem tego wybitnego wokalisty i multiinstrumentalisty oraz wspiera młode talenty. Warto wspomnieć o gościu specjalnym festiwalu. Na zaproszenie organizatorów do Pałacu Jankowice przyjechała Katarzyna Wodecka – córka artysty i prezes Fundacji im. Zbigniewa Wodeckiego.

Na scenie jurorzy, prowadzący oraz Katarzyna Wodecka wręczająca nagrodę specjalnej jednej z uczestniczek

Garść statystyk: Na zaproszenie do wzięcia udziału w festiwalu odpowiedziało 164 wokalistów z całej Polski. Komisja kwalifikacyjna przesłuchała wszystkie zgłoszone utwory i zakwalifikowała 25 wokalistów. Tegoroczne konkursowe zmagania wokalne dopełniały plastyczno-muzyczne warsztaty dla dzieci, które prowadziła Fundacja Mój Mount Everest. Uczestnicy samodzielnie tworzyli własne instrumenty, które później mieli okazję wykorzystać do wspólnego muzykowania.

Na zdjęciu dzieci biorące udział w warsztatch plkastyczno-muzycznych w parku Pałacu Jankowice

Na zakończenie sobotnich zmagań na scenie wystąpiła Julia Mróz – zwyciężczyni OFP Tarnowo Podgórne 2021.

Komisja konkursowa w składzie Katarzyna Stroińska – Sierant, Ewa Gajewska-Kiepura oraz Janusz Szrom, zakwalifikowała do niedzielnego koncertu galowego dziesięciu laureatów, którzy zaprezentowali się na scenie plenerowej przed liczną publicznością. Magiczny wieczór zwieńczył recital Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza.

Scena, a na niej Alicja Majewska podczas wieczornego koncertu w parku Pałacu Jankowice

Poznaj laureatów Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Tarnowo Podgórne 2022

Paweł Kozicz podczas wręczana nagrody głównej OFP Tarnowo Podgórne 2022

GRAND PRIX – Paweł Kozicz

I miejsce – Karolina Kram-Chojnacka

II miejsce – Justyna Rainko

III miejsce – Gabriela Kurzac

Wyróżnienie – Szymon Piątkowski

Wyróżnienie – Zuzanna Glądys

Wyróżnienie – Paulina Mielniczek

Wyróżnienie – Aleksandra Pieczkowska

Wyróżnienie – Kamila Kiecoń

Wyróżnienie – Dawid Wojnarowicz

Wyróżnienie specjalne Dyrektora Pałacu Jankowice – Justyna Rainko

Wyróżnienie specjalne Fundacji im. Zbigniewa Wodeckiego – Kamila Kiecoń