OFP Tarnowo Podgórne 2021 już w najbliższy weekend

Już w najbliższy weekend (28-29 sierpnia) do Gminy Tarnowo Podgórne zjadą się najlepsi wokaliści z Polski, którzy rywalizować będą na jednej scenie w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Tarnowo Podgórne 2021.  Nowa propozycja będącą kulturalnym wydarzeniem adresowanym do wokalistów z całej Polski odbędzie się w Pałacu Jankowice.

Co o wydarzeniu wiedzieć warto?

Na scenie zaprezentuje się dwudziestu wokalistów, którzy przy akompaniamencie zespołu jazzowego grającego na żywo zaprezentują po dwa utwory, w tym jeden z repertuaru Krzysztofa Krawczyka.

Co roku w ramach kolejnych edycji festiwalu będziemy chcieli upamiętnić polskich artystów. W tym roku uczestnicy zaśpiewają piosenki Krzysztofa Krawczyka, ale będą to piosenki w zupełnie nowych aranżacjach – komentuje Monika Rutkowska, Dyrektor Pałacu Jankowice.

Podczas przesłuchań konkursowych uczestników oceniać będzie profesjonalne jury w składzie: Prof. dr hab. Katarzyna Stroińska-Sierant – kierownik katedry instrumentalistyki i wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, Ewa Gajewska-Kiepura – pedagog, a przede wszystkim specjalista w zakresie prowadzenia zespołów wokalnych, Janusz Szrom – muzyk, wybitny wokalista jazzowy, pedagog, wielokrotny Jazzowy Wokalista Roku według plebiscytu miesięcznika JAZZ FORUM, kompozytor, aranżer.

Muzyczne zmagania rozpoczną się na scenie w Pałacu Jankowice w sobotę (28 sierpnia) o godz. 17:15 i połączone będą z koncertem gwiazdy pierwszego dnia OFP Tarnowo Podgórne 2021 Hanną Banaszak.

Kilka słów o Hannie Banaszak

Na swoim koncie ma takie utwory jak „Mam ochotę na chwileczkę zapomnienia”, „Tak bym chciała kochać już”, czy „W moim magicznym domu”. Artystce będą towarzyszyć znakomici instrumentaliści i akompaniatorzy: Jacek Szwaj – piano,  Zbigniew Wrombel – bas, Krzysztof Przybyłowicz – perkusja, Andrzej Mazurek – instrumenty perkusyjne.

Hanna Banaszak jako wokalistka zadebiutowała w 1976 roku na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, później występowała z zespołem Sami Swoi. W latach 80. rozpoczęła karierę solową, śpiewając m.in. piosenki Wojciecha Młynarskiego, Jeremiego Przybory, Jonasza Kofty i Jerzego Wasowskiego. Wkrótce ukazały się też albumy: „Summertime”, „Hanna Banaszak”. Artystka wystąpiła w kilku filmach, m.in. „Słona róża”, „Przeklęta ziemia”, wykonywała także piosenki do filmu „Miłość ci wszystko wybaczy”. W 2003 roku ukazał się album „Echa melodii zapomnianej”, gdzie znalazły się m.in. piosenki „Na pierwszy znak”, „Uliczka w Barcelonie”, „Zatańczmy jeszcze raz”, „Zapomniana piosenka”.

Ma również zainteresowania pozamuzyczne. Tomik wierszy, który wydała, jest zachwytem nad brzmieniem nazw polskich miasteczek, których zabawne znaczenia postanowiła ubrać w treści. Wystawa fotografii, którą od kilku lat prezentuje w Polsce, jest opowieścią o podróży, która wypełnia większość jej życia. Całość jest zainscenizowana i opatrzona mało znaną muzyką z jej repertuaru. Od wielu lat interesuje się psychologią cyt: „…ciekawi mnie człowiek i jego możliwości metamorfozy”.

Hanna Banaszak w swym artystycznym dorobku, posiada liczne nagrody i wyróżnienia. Minister Kultury i Sztuki uhonorował ją medalem Gloria Artis. Jest posiadaczką statuetek: Victora, Kreatora, Bursztynowego Słowika, Prometeusza etc…, a także laureatką kilku nagród festiwalowych. W 2013 roku od Polskiego Radia otrzymała prestiżową nagrodę za dotychczasowy dorobek – tzw. Honorowy Złoty Mikrofon. W roku 2014 Prezydent RP Bronisław Komorowski odznaczył ją Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Cyt: „…nagrody i splendory, choć stanowią miłe łaskotanie próżności, mają dla mnie znaczenie drugorzędne. Najciekawsza i zarazem najtrudniejsza jest dla mnie czysta kreatywność, stawianie sobie nowych wyzwań, bez powielania samej siebie i innych wzorców. Dlatego lubię sobie wyznaczać coraz trudniejsze zadania.”

To będzie prawdziwa gala święta muzyki

Drugi dzień Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Tarnowo Podgórne 2021 rozpocznie się w tym samym miejscu o godz. 17:00.

Choć dopiero zaczynamy naszą przygodę z OFP Tarnowo Podgórne, to śmiało można powiedzieć, że jest to jedna z nielicznych imprez festiwalowych w Polsce, adresowana do wokalistów, którzy na scenie występują z profesjonalnym zespołem akompaniującym na żywo – komentuje Jakub Zachciał z Biura Komunikacji Społecznej i Promocji Urzędu Gminy Tarnowo Podgórne.

Na scenie publiczności zaprezentuje się finałowa dziesiątka, która wykona utwory z repertuaru Krzysztofa Krawczyka. Nie zabraknie oczywiście uroczystego wręczenia nagród, a całość połączona będzie z koncertem Sławka Uniatowskiego.

Będzie jazz, soul i ambitny pop

Jego twórczość jest kompilacją jazzu, soulu i ambitnego popu. Na koncercie nie zabraknie największych utworów z płyty Methamorphosis, a także z repertuaru Andrzeja Zauchy, Zbigniewa Wodeckiego i Franka Sinatry. Wyjątkowe aranżacje, ciepły barytonowy głos, klimat i atmosfera koncertu sprawią, że ten wieczór na długo pozostanie Państwu w pamięci.

Sławek Uniatowski to wokalista, kompozytor, autor tekstów, multiinstrumentalista, który już w wieku pięciu lat rozpoczął przygodą z instrumentami klawiszowymi. Jako nastolatek zaczął komponować i pisać teksty piosenek, współtworzył toruński zespół Kije, w którym komponował oraz grał na syntezatorach. Wiosną 2005 roku wziął udział w czwartym sezonie talent show  „Idol” w telewizji Polsat. Dotarł do finału, a ostatecznie zajął drugie miejsce. W tym samym roku wraz z Marylą Rodowicz nagrał utwór „Będzie to co musi być”, wydany na jej płycie „Kochać”. W 2006 roku nagrał piosenkę „Kocham cię”, która trafiła na ścieżkę dźwiękową filmu „Ja wam pokażę” w reżyserii Denisa Delica. W tym samym roku wystąpił wraz ze Zbigniewem Wodeckim oraz Janem Kantym Pawluśkiewiczem podczas XLIII Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pod koniec 2008 roku założył zespół Uniatowski Project.

Sławek Uniatowski – jako jedyny wokalista z Polski – miał przyjemność wystąpić na jednej scenie u boku największego amerykańskiego producenta muzycznego Davida Fostera, współpracującego z Whitney Houston, Celine Dion czy Michaelem Buble. Ma w dorobku również współpracę z takimi gwiazdami jak Zbigniew Wodecki, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Kuba Badach czy Janusz Szrom. Koncertował w kraju i za granicą z big bandami wykonując repertuar Franka Sinatry, Tony’ego Bennetta, Nat King Cole’a, Cheta Bakera czy Elli Fitzgerald. W kwietniu 2018 roku Sławek Uniatowski wydał swój pierwszy autorski długogrający album „Metamorphosis”. To zbiór 13 kompozycji Sławka Uniatowskiego, do których teksty napisał sam artysta oraz zaproszeni do współpracy: Tomasz Organek, Janusz Onufrowicz oraz Michał Zabłocki.

Zamiast sceny w plenerze…

Kochani! Niestety w tym roku podczas naszego festiwalowego święta pogoda nie będzie tak ładna jak na zdjęciu! Będzie piękniej, bo spotkamy się w pałacowych wnętrzach. Ze względu na prognozy pogody, które dziś nie pozwalają nam rozsiąść się w parku, zdecydowaliśmy o tym, że cały Ogólnopolski Festiwal Piosenki Tarnowo Podgórne 2021 odbędzie się w salach Pałacu Jankowice, które zamienimy w pełne dźwięków i transmisji festiwalowe strefy. Pamiętajcie, że będziemy starali się spełnić Wasze oczekiwania, ale liczymy także na wyrozumiałość! Zmiana logistyki festiwalu w tak krótkim czasie wymaga od nas jeszcze większego zaangażowania.

Kto wystąpi na scenie?

 1. Szymon Piątkowski – Świecie
 2. Ida Szebla – Bielawa
 3. Justyna Sitarek – Bielawa
 4. Karolina Karpińska – Świecie
 5. Natalia Kawszyn – Płock
 6. Julianna Grabowska – Poznań
 7. Sebastian Dudzik – Dąbrowa Górnicza
 8. Gabriela Kurzac – Stefanowo
 9. Anna Malicka – Poznań
 10. Arkadiusz Płonczyński – Czapury
 11. Alicja Zdrojewska – Warszawa
 12. Szymon Rzeszowski – Poznań
 13. Julia Mróz – Sady
 14. Julita Bożewicz – Augustów
 15. Oleksandr Sukhomlin – Warszawa
 16. Nina Larek – Poznań
 17. Jessica Mikina – Lusówko
 18. Klaudia Hejman – Ślesin
 19. Jakub Herfort – Budzyń

Poznajcie skład zespołu akompaniującego:

 • Marek Tutko – instrumenty klawiszowe
 • Bartosz Kucz – gitara basowa
 • Dawid Wirmański – perkusja

Kto zasiądzie w jury?

 • Prof. dr hab. Katarzyna Stroińska-Sierant – kierownik katedry instrumentalistyki i wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu
 • Ewa Gajewska-Kiepura – pedagog, a przede wszystkim specjalista w zakresie prowadzenia zespołów wokalnych
 • Janusz Szrom – muzyk, wybitny wokalista jazzowy, pedagog, wielokrotny Jazzowy Wokalista Roku według plebiscytu miesięcznika JAZZ FORUM, kompozytor, aranżer

Zaśpiewają i zagrają

Finalistom, którzy zaprezentują się na scenie podczas Gali Festiwalu, oprócz zespołu akompaniującego towarzyszyć będzie profesjonalny chórek w składzie: Anna Masiejczyk, Paulina Kordylas, Amanda Kierus, Izabela Smuczyńska

O co powalczą uczestnicy?

Tegoroczni uczestnicy Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Tarnowo Podgórne powalczą nie tylko o nagrody pieniężne, ale także o unikatowe, ręcznie robione statuetki, które będą tradycją festiwalowego święta w Pałacu Jankowice w Gminie Tarnowo Podgórne.

 • GRAND PRIX: nagroda 2000,00 zł
 • I miejsce: nagroda 1500,00 zł
 • II miejsce: 1000,00 zł
 • III miejsce: 500,00 zł