Odważni i odpowiedzialni w Gminie Tarnowo Podgórne

Czworo nastolatków – Natalia Korcz, Sebastian Kotecki i Tycjan Matuszkiewicz z Lusówka oraz Weronika Kalke z Jankowic – zatrzymali pijanego kierowcę i zapobiegli potencjalnemu nieszczęściu.

W sierpniu przed jednym ze sklepów zauważyli, że do samochodu na miejsce kierowcy siada mężczyzna, który był pod wpływem alkoholu. Próbowali go zatrzymać, niestety nieskutecznie – auto ruszyło. Nasza czwórka wsiadła zatem do swojego samochodu i ruszyła w pogoń, jednocześnie alarmując policję. Po chwili pijanemu kierowcy popsuło się auto i najpierw dogoniła go nasza czwórka, a po chwili dojechała policja, która ujęła pijanego.

Pod wrażeniem zachowania młodzieży był Komendant Policji w Tarnowie Podgórnym kom. Janusz Borowiak

– Kiedy przeczytałem notatkę służbową policjantów, uznałem, że taką obywatelską postawę młodych ludzi powinno się wyróżnić.

Dlatego Komendant zainicjował spotkanie Wójta z młodzieżą, które odbyło się 12 września w Urzędzie Gminy.

Opowiadając o wydarzeniu młodzi bohaterowie podkreślali:

– Nie wahaliśmy się ani chwili, przecież ten pijany kierowca mógł potrącić kogoś na przejściu dla pieszych albo spowodować wypadek drogowy.

Wójt Tadeusz Czajka był pełen uznania.

– Wasza szybka i zdecydowana reakcja może być wzorem dla wszystkich, nie tylko dla waszych rówieśników. Gratuluję Wam odwagi i poczucia odpowiedzialności za innych.

Komendant Janusz Borowiak przekazał młodzieży gratulacje i gadżety od Komendanta Miejskiego Policji. Upominki wręczył także Wójt Tadeusz Czajka.