Oceń warunki do jazdy rowerem w Gminie Tarnowo Podgórne

Gmina Tarnowo Podgórbe bierze udział w Badaniu Klimatu Rowerowego. Wyraź swoją opinię na temat warunków korzystania z roweru w naszym mieście lub gminie. Podziel się swoimi spostrzeżeniami, z osobami kształtującym politykę rowerową ważną informacją zwrotną – opinią eksperta, codziennego użytkownika przestrzeni publicznej.

Jak wziąć udział w badaniu?

Narzędziem badawczym jest ankieta on-line. Należy wejść na stronę internetową, po naciśnięciu przycisku „wypełnij ankietę” zostaniecie przeniesieni do formularza ankiety.

Udział w ankiecie jest anonimowy a jej wypełnienie zajmuje tylko kilka minut. Wyniki badania umożliwią organizatorom stworzenie wielowymiarowego obrazu sytuacji osób korzystających z rowerów, dostarczając nam tym samym argumentów na rzecz poprawy warunków jazdy rowerem i jakości przestrzeni publicznej.

Badanie jest realizowane przez stowarzyszenie samorządów Polska Unia Mobilności Aktywnej, w porozumieniu z innymi organizacjami rowerowymi Europy, zrzeszonymi w Europejskiej Federacji Cyklistów (ECF). Badanie przeprowadzane jest według metodologii Fahrradklima – Test, sprawdzonej i rozwijanej przez Allgemeine Deutsche Fahrrad Club (ADFC) i Politechnikę Drezdeńską od 1998 roku..

Badania Klimatu Rowerowego są próbą zebrania opinii o jakości  korzystania z roweru w Polsce. Czy Twoja miejscowość traktuje ruch rowerowy wystarczająco poważnie? Czy jazda rowerem w Twojej miejscowości sprawia radość, czy jest raczej źródłem stresów? Badania próbują znaleźć odpowiedzi na te pytania, stwarzając wielowymiarowy obraz sytuacji osób korzystających z rowerów w poszczególnych miastach i gminach Polski. Umożliwia to wsparcie argumentów na rzecz poprawy warunków jazdy rowerem i jakości przestrzeni publicznych.

Polska Unia Mobilności Aktywnej stworzyła ankietę, za pomocą której mieszkańcy mogą powiedzieć, co sprzyja, a co przeszkadza w ruchu rowerowym.

Uzupełnij ankietę

Uzupełnij ankietę na stronie internetowej.