Nowy rekord – blisko 20 mln e-PITów

19,6 mln deklaracji podatkowych za 2020 r. złożono elektronicznie, z tego ponad połowę (10,1 mln) przez usługę Twój e-PIT. Tylko 2,1 mln zeznań rocznych zostało przesłanych w wersji papierowej. W Wielkopolsce ponad 1,86 mln zeznań PIT wpłynęło do urzędów skarbowych elektronicznie. Statystyki potwierdzają rosnące zainteresowanie elektronicznymi rozliczeniami PIT i e-usługami Krajowej Administracji Skarbowej. W bieżącym roku ponad 19,6 mln deklaracji rocznych w całej Polsce złożono przez Twój e-PIT i system e-Deklaracje. To o ponad milion więcej niż w 2020 r.

Polacy coraz chętniej korzystają z Twojego e-PIT. Podatnicy samodzielnie zaakceptowali 5,8 mln PIT-ów przygotowanych dla nich przez Krajową Administrację Skarbową, a blisko 4,3 mln zeznań zostało zaakceptowane automatycznie.

Wielkopolanie również stawiają na elektroniczne rozliczenie podatku – 91% wszystkich deklaracji PIT za 2020 rok złożonych w Wielkopolsce to e-PITy. Do naszych urzędów skarbowych wpłynęło ich w tym roku ponad 1,86 mln” – mówi Małgorzata Spychała-Szuszczyńska, Rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

W Poznań-Jeżyce złożono łącznie 90696 zeznań PIT za 2020 rok, z czego aż 81725 to PITy elektroniczne – mówi naczelnik Urzędu Skarbowego Poznań- Jeżyce, Miłosz Michalski

Usługa Twój e-PIT to praktyczna pomoc dla osób w każdym wieku. Najmłodszy podatnik, który rozliczył się przy jej pomocy, 30 kwietnia ukończył 18 lat, a najstarsza osoba, która skorzystała z usługi, miała 107 lat.
W usłudze Twój e-PIT zostały przygotowane zeznania PIT-37, PIT-38 oraz PIT- 28 i PIT-36 dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej. Uwzględniono w nich m.in. ulgę na dzieci czy zwolnienie z PIT dla osób do 26. roku życia. Podatnicy mogli uzupełnić zeznania przygotowane dla nich przez KAS i dodać np. przysługujące im ulgi i odliczenia darowizn. Osoby, których zeznanie zostało automatycznie zaakceptowane z upływem 30 kwietnia, a z ich PIT wynika konieczność dopłaty podatku, zostaną o tym poinformowane przez urząd skarbowy.