Masz pomysł na imprezę? Zgłoś go do programu Dom Kultury+

Przed nami sporo ciekawych kulturalnych inicjatyw, które mamy nadzieję stworzyć przy udziale mieszkańców naszej Gminy. Nasze działania będą skierowane do młodzieży i osób z niepełnosprawnościami, którzy, mamy nadzieję, chętnie się w nie włączą.

Gminny Ośrodek Kultury SEZAM został beneficjentem programu Dom Kultury+ Edycja 2023 inicjatywy lokalne, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W związku z tym, w I etapie projektu badaliśmy potrzeby mieszkańców naszej gminy w zakresie kultury, której odbiorcami jest młodzież w wieku 13-19 lat, a także osoby z niepełnosprawnościami.

Gdzie zgłosić projekt?

Przed nami kolejny etap projektu Dom Kultury+, podczas którego będziemy zbierać pomysły na inicjatywy lokalne dotyczące młodzieży oraz osób z niepełnosprawnościami. Pomysłodawcą może być każdy, kto wypełni formularz online dostępny na stronie www.goksezam.pl i zaakceptuje regulamin. Służymy pomocą w wypełnianiu wniosków. W razie potrzeby napisz email: zgloszenia@goksezam.pl, lub zadzwoń: 618959293 (godz. 9-15, pon.–pt.).

Jakie wydarzenia można zgłaszać?

Celem konkursu jest odkrywanie i wspieranie inicjatyw kulturalnych, realizowanych przez wszystkich bez ograniczeń, dlatego zgłosić się może każdy: osoby fizyczne, grupy nieformalne, organizacje pozarządowe i instytucje. Chcemy stworzyć taką przestrzeń, by żyło się ciekawiej i lepiej. Wśród propozycji mogą się pojawić np. koncerty, spektakle, wernisaże, wieczorki poetyckie, konferencje, spotkania z przedstawicielami środowisk twórczych, festiwale, warsztaty (rękodzielnicze, muzyczne, teatralne, filmowe, fotograficzne itp.), ale także te realizowane poza terenem naszej gminy, np. podróże studyjne, wyjazdy do instytucji kultury. Szukanie pomysłów, rozmowy na ich temat to także okazja do wspólnego działania czy to w gronie rodzinnym (może międzypokoleniowo?), czy też klasy/ szkoły (korzystajmy z naszej różnorodności!). To od nas wszystkich zależy, jak będzie wyglądać kultura. Chcemy to zrobić dla mieszkańców, ale przede wszystkim przy ich wsparciu i udziale.

Masz czas do 19 czerwca

Na zgłoszenia czekamy do 19 czerwca 2023 r. Spośród przesłanych propozycji, na spotkaniu z inicjatorami 22 czerwca w CK Przeźmierowo o godz. 17:00 wybranych zostanie 3-7 pomysłów, które będą zrealizowane pomiędzy 30 lipca, a 14 listopada 2023 z przeznaczonych na to funduszy projektu. Zachęcamy do zaangażowania się w tę inicjatywę. Warto zaznaczyć, że projekty wybierać będą zarówno przedstawiciele GOK SEZAM, jak i sami pomysłodawcy. W Sezamie otwieramy się i tworzymy kulturę. Wspólnie. W ramach programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2023 zostało zabezpieczonych łącznie 30 000 zł na zrealizowanie od 3 do 7 inicjatyw lokalnych na terenie Gminy Tarnowo Podgórne.