Masz Kartę Mieszkańca? Skorzystaj z darmowych badań

Mieszkańcy posiadający Kartę Mieszkańca mogą już po raz kolejny skorzystać z pakietu darmowych badań organizowanych przez Gminę Tarnowo Podgórne. Jakich dokładnie? Kiedy i gdzie?

Zdiagnozuj zmiany skórne

Videodermatoskopia to bezbolesne badanie wykorzystywane do diagnostyki zmian skórnych. W trakcie badania ocenia się, czy badana struktura to przebarwienie, zmiana naczyniowa czy też znamię barwnikowe.

Metoda ta pozwala różnicować zmiany łagodne od złośliwych, na przykład czerniaka czy innych nowotworów skóry.

Dla kogo badania?

W badaniach mogą wziąć udział mieszkańcy Gminy Tarnowo Podgórne 18+ posiadający Kartę Mieszkańca. Badania będą się w Tarnowie Podgórnym oraz w Przeźmierowie:

  • Tarnowo Podgórne: 22 listopada, godz. 8:00 – 18:00, ul. 23 Października 34 (GKS Tarnovia)
  • Przeźmierowo: 24 listopada, godz. 8:00 – 18:00, ul. Orzechowa 1 (CIO Przeźmierowo)

Na badania obowiązuje rejestracja – zapisy od 15 listopada w godz. 9:00 – 11:00. Rejestracja na badania odbywa się telefonicznie:

  • badania w Tarnowie Podgórnym – tel. 61 8959 209
  • badania w Przeźmierowie – tel. 61 8959 260

Mammografia

Zapraszamy na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Badanie kierowane do kobiet w wieku 50-69 lat, które w ciągu dwóch lat nie miały przeprowadzonego profilaktycznego badania mammograficznego na koszt NFZ.

Badania odbędą się 29 listopada (wtorek) przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Przeźmierowie (ul. Kościelna 46/48). Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00 pod numerem tel. 68 41 41 411 lub online na stronie internetowej.

Do rejestracji zapraszamy również Panie urodzone w 1972 r.

Badania słuchu

Gmina Tarnowo Podgórne zaprasza mieszkańców na bezpłatne badania słuchu AUDIKA BUS. Badanie odbędzie się 6 grudnia w godz. 9:00 – 14:00 na parkingu przy Delikatesach Centrum w Tarnowie Podgórnym (ul. Szkolna 1E).

Badania kierowane są dla pacjentów powyżej 18 roku życia. Na badania nie są prowadzone zapisy, decyzuje kolejność zgłoszeń na miejscu badania.

Bezpłatne badanie słuchu (audiometria tonalna) jest bezbolesne i nieinwazyjne. Trwa ok. 10 minut. Pacjent zakłada słuchawki i kolejno do każdego z uszu wysyłane są dźwięki o różnym natężeniu. Zadaniem pacjenta jest naciskanie przycisku w momencie, gdy usłyszy dźwięk. Badanie pozwala na wstępne określenie charakteru i głębokości niedosłuchu. Wynik badania stanowi podstawę do ewentualnej, pogłębionej diagnostyki słuchu w najbliższym gabinecie badań słuchu Audika.