Mapujemy klimat w Gminie Tarnowo Podgórne

W związku z zainicjowaniem przez Stowarzyszenie Metropolia Poznań we współpracy z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prac nad „Planem Adaptacji do Zmian Klimatu dla Metropolii Poznań”, zapraszamy do udziału w warsztatach konsultacyjnych online poświęconym:

  • identyfikacji najważniejszych obszarów problemowych dotyczących zmian klimatu w gminie;
  • wypracowaniu niezbędnych rozwiązań lokalnych problemów klimatycznych;
  • wskazaniu potencjalnych barier na drodze do wdrożenia działań adaptacyjnych w naszym regionie.

Nadrzędnym celem warsztatów jest wzmocnienie współdziałania różnych grup społecznych na rzecz klimatu i odpowiedzialnego korzystania ze środowiska.

Warsztaty odbędą się w formule online już w najbliższy poniedziałek (14 czerwca) o godz. 17:00 z wykorzystaniem platformy komunikacyjnej Microsoft Teams. Liczba uczestników warsztatów jest ograniczona, stąd o możliwości uczestnictwa decydować będzie kolejność zgłoszeń. W celu zgłoszenia udziału proszę o wypełnienie i przesłanie formularza elektronicznego.

Zespół projektowy kierowany przez prof. dr. hab. Pawła Churskiego opracował narzędzie internetowe „Mapuj Klimat” (mapujklimat.terrifica.eu), dzięki któremu każdy z mieszkańców ma możliwość zaznaczania na wirtualnej mapie miejsc, w których dają się odczuć zarówno pozytywne jak i negatywne skutki zmian klimatu. Zachęcamy do skorzystania z tego łatwego w obsłudze narzędzia i podzielenia się swoimi doświadczeniami jeszcze przed warsztatami, a także do wzięcia udziału w warsztatach i współtworzenia Planu Adaptacji do Zmian Klimatu dla Metropolii Poznań.