Lions Charity Run 2021: Pobiegnij z nami w biegu charytatywnym

717 km tyle dzieli Berlin od Kaliningradu i taką właśnie trasę mają do pokonania członkowie Lions Clubs biegacze z Niemiec Polski i Rosji. W tym roku pobiegniemy pod dwoma hasłami “Zawsze sąsiedzi, Teraz przyjaciele” i “Biegniemy aby pomóc dzieciom chodzić”. Pierwsze hasło dotyczy już tradycyjnego budowania przyjaźni między narodami które przyświeca naszej idei od 2013 roku.

Drugie hasło wskazuje cele naszej tegorocznej zbiórki, zbieramy na wsparcie:

  • Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi w Poznaniu, Polska
  • Centrum Charytatywne “I believe in a miracle” w Kaliningradzie, Rosja
  • Szpital dziecięcy w Al Hoceima, Maroko

Biegacze jako członkowie Lions Clubs, podczas każdego biegu zbierają środki na pomoc dla dzieci. Do tej pory zebrali ponad 670 tys. zł na pomoc dla dzieci na Ukrainie, Łotwie, w Nepalu, Niemczech, Syrii, Libanie i w Polsce. Kończy się budowa hostelu dla dzieci w Lokhim w Nepalu za LCR 2016, a w Bejrucie niesie pomoc ambulans zakupiony za fundusze zebrane przez LCR 2018.

Pobiegniemy w Gminie Tarnowo Podgórne

Tegoroczny bieg przez Gminę Tarnowo Podgórne odbędzie się 19 września (niedziela). Równo o godz. 14:30 dołączymy do biegaczy z całej Polski i wystartujemy sprzed Tarnowskich Term. Odcinek biegu, do którego dołączają się mieszkańcy naszej Gminy, kończy się w Poznaniu przy ul. Szamarzewskiego. To łącznie 20 kilometrów trasy, która będzie biegła przy lotnisku na poznańskiej Ławicy. Uczestnicy pobiegną głównie ścieżkami rowerowymi i chodnikami.

Razem z Tarnowo Podgórne Biega zachęcamy mieszkańców do dołączenia do tej charytatywnej inicjatywy. Dla pierwszych 50 uczestników przygotowaliśmy okolicznościowe koszulki oraz bidony, a dla kolejnych 50 zawodników otrzyma gminne bidony. Aby wziąć udział w biegu, zarejestruj się przez formularz: