Jedziesz na wakacje za granicę? O tym musisz pamiętać…

Sprawdź czy Twój dowód i/lub paszport jest ważny!

JAK WYROBIĆ DOWÓD OSOBISTY?

  • Osobiście – przyjdź do Urzędu Gminy w Tarnowie Podgórnym lub do Filii Urzędu w Przeźmierowie. Przynieś kolorowe zdjęcie w formacie 35×45 mm oraz wypełniony formularz wniosku o dowód.
  • Elektronicznie – złóż wniosek o dowód na EPUAP (tylko do 24.07.2021 r. potem już tylko osobiście).
    Szczegółowe informacje znajdziesz w naszym Biuletynie Informacji Publicznej.

JAK WYROBIĆ PASZPORT?

  • Gdzie? – osobiście w każdym punkcie paszportowym na terenie Polski, np. w Poznaniu lub Szamotułach.
  • Co przynieść? – wypełniony wniosek o wydanie paszportu, jedno aktualne kolorowe zdjęcie, dowód opłaty za paszport i paszport, którego obecnie używasz (jeśli nie masz ważnego paszportu – weź ze sobą ważny dowód osobisty i poprzedni nieważny paszport).
    Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej Urzędu Wojewódzkiego.

Nowy dowód osobisty i paszport otrzymasz najpóźniej 30 dni od poprawnego złożenia wniosku.

Sprawdź czy Twój dowód i/lub paszport jest ważny!  JAK WYROBIĆ DOWÓD OSOBISTY? Osobiście - przyjdź do Urzędu Gminy w Tarnowie Podgórnym lub do Filii Urzędu w Przeźmierowie. Przynieś kolorowe zdjęcie w formacie 35x45 mm oraz wypełniony formularz wniosku o dowód. Elektronicznie - złóż wniosek o dowód na EPUAP (tylko do 24.07.2021 r. potem już tylko osobiście). Szczegółowe informacje znajdziesz w naszym Biuletynie Informacji Publicznej. JAK WYROBIĆ PASZPORT? Gdzie? - osobiście w każdym punkcie paszportowym na terenie Polski, np. w Poznaniu lub Szamotułach. Co przynieść? - wypełniony wniosek o wydanie paszportu, jedno aktualne kolorowe zdjęcie, dowód opłaty za paszport i paszport, którego obecnie używasz (jeśli nie masz ważnego paszportu – weź ze sobą ważny dowód osobisty i poprzedni nieważny paszport). Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej Urzędu Wojewódzkiego.  Nowy dowód osobisty i paszport otrzymasz najpóźniej 30 dni od poprawnego złożenia wniosku.