Gwiazdy zagościły w Pałacu Jankowice

#photographedbyKatPiwecka To tytuł wystawy, którą w lipcu i sierpniu będziemy gościć w murach Pałacu Jankowice.

Kat Piwecka – fotografka gwiazd i dziennikarka podróżnicza, od ponad 10 lat prowadzi studio fotograficzne w Sadach. Na co dzień zajmuje się fotografią wizerunkową i reklamową. Specjalizuje się w portrecie i sesjach kobiecych oraz fotografii rodzinnej ukazującej relacje i emocje. Pracuje także w Warszawie fotografując znane osobistości oraz w Portugalii, gdzie znalazła swój drugi dom. Dzieli swój zawodowy czas pomiędzy dwa kraje, pracując zarówno z polskimi jak i portugalskimi gwiazdami. Jej charakterystyczny styl fotografii to proste biało-czarne portrety będące bliskimi kadrami pokazującymi emocje i relacje. Szczególne miejsce w jej twórczości zajmuje fotografia społeczna. Dzięki temu ma poczucie spełnienia misji, którą niesie ze sobą zawód fotografa – aby pokazywać za pomocą zdjęć ważne tematy i problemy dotykające innych ludzi, aby oswajać z tym, o czym się jeszcze za mało mówi. Cykl portretów Amazonek „The Beauty and The Breast” miał swoją premierę na Starym Rynku w Poznaniu, a następnie był prezentowany w Sejmie RP i Parlamencie Europejskim w Brukseli.

Jako dziennikarz podróżniczy współpracowała z wiele lat redakcjami Onet.pl, Business Insider Polska, Imperium Kobiet, Law Business Quality, Oh!Me i innymi. Od stycznia 2021 roku na stałe jest związana z redakcją portugalskiego portalu SAPO.PT, w którym co miesiąc pokazuje Portugalczykom ich piękny kraj. Jej wystawę zdjęć podróżniczych „Fotografka w podróży” można było podziwiać na polskich lotniskach – Warszawa Modlin, Poznań Ławica i Wrocław Port Lotniczy. W 2020 roku wydała książkę – album fotograficzny „IN LOVE WITH PORTUGAL”, który okazał się sukcesem na całym świecie.

Na przełomie 2019 i 2020 roku fotografka obchodziła jubileusz 10-lecia pracy twórczej. Z tej okazji artystka przygotowała wystawę kobiecych portretów #photographedbyKat- Piwecka oraz wydała ekskluzywny album z sesjami gwiazd i inspirujących osobowości „PORTRAITS 2020”. Wystawa fotografii będzie dostępna codziennie w godzinach otwarcia pałacu. Wstęp wolny.