Gmina Tarnowo Podgórne na pomoc uchodźcom: Ocalenie na granicy

Sprawdziliśmy jak i gdzie pomóc uchodźcom poprzez wsparcie działań konkretnej organizacji pozarządowej i postanowiliśmy wspomóc Fundację Ocalenie, która działa na polsko-białoruskiej granicy od początku kryzysu. Monitoruje sytuację, udziela pomocy humanitarnej i prawnej uchodźcom i uchodźczyniom, nagłaśnia sprawę, lobbuje. Na miejscu Fundacja otworzyła swoją tymczasową siedzibę.

Zachęcamy do tego, byśmy wspólnie wsparli działania Fundacji Ocalenie. Pokażmy, że my, mieszkańcy Gminy Tarnowo Podgórne, mamy otwarte i wrażliwe serca. Możesz pomóc na dwa sposoby: przynieść wymienione poniżej rzeczy i dołożyć je do zbiórki albo przelać pieniądze na konto fundacji.

Zbiórka darów rzeczowych

prowadzona na rzecz Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców w Kętrzynie

Termin zbiórki: 6-15 grudnia 2021 r.

Miejsca zbiórki i godziny otwarcia punktów:

 • Urząd Gminy Tarnowo Podgórne, budynek A, ul. Poznańska 115, Tarnowo Podgórne (w godzinach pracy)
 • Filia Urzędu Gminy w Przeźmierowie, ul. Rynkowa 75C (w Pasażu), Przeźmierowo (w godzinach pracy)
 • Pałac Jankowice, ul. Ogrodowa 2, Jankowice (w godzinach otwarcia)

Co zbieramy?

Chcesz pomóc skutecznie – poniżej podajemy dokładnie, co zbieramy. Nie przynoś innych rzeczy, nie przyjmujemy tego, czego nie ma na liście. Ustaliliśmy z Fundacją ścisłą listę produktów, które są potrzebne od zaraz. Zbieramy tylko rzeczy nowe, oryginalnie zapakowane:

 • nawilżane chusteczki dla dzieci,
 • pieluchy jednorazowego użytku,
 • podpaski,
 • mydło w kostkach (nie w saszetkach),
 • żele pod prysznic,
 • szampony,
 • pastę do zębów i szczoteczki do zębów,
 • zeszyty szkolne, papier kolorowy, kredki (nie pisaki),
 • gry tylko karciane.

NIE PRZYJMUJEMY artykułów spożywczych, odzieży, pościeli, zabawek i dużych gier, leków, domowych środków czystości.

W ośrodku dla cudzoziemców w Kętrzynie przebywa 440 osób, w tym 150 dzieci, sześcioro nieletnich nie ma opieki dorosłych. Więcej niż połowa przebywających tam to rodziny.

Wpłać bezpośrednio na konto

Wpłata bezpośrednio na konto bankowe fundacji na pokrycie kosztów działania humanitarnego Fundacji Ocalenie na granicy z Białorusią (paczki z żywnością, paczki z odzieżą, tłumacz, pomoc prawna, noclegi dla wolontariuszy Fundacji).

Przejdź na dedykowaną stronę płatności PayU na rzecz Fundacji Ocalenie.

 1. Wybierz kwotę jaką chcesz przekazać.
 2. Zdecyduj czy płatność ma być jednorazowa czy cykliczna.
 3. Podaj swoje dane.
 4. Zakreśl, że akceptujesz warunki i kliknij „wspieram”.
 5. Dokończ odpowiednio płatność w zależności od metody zapłaty i wymagań Twojego banku.

Możesz też wykonać przelew bezpośrednio na nr konta Fundacji Ocalenie: 11 1750 0009 0000 0000 2156 6004

Szczegółowych informacji o zbiórce udziela Biuro Komunikacji Społecznej i Promocji Urzędu Gminy w Tarnowie Podgórnym pod nr tel.: 61 89 59 263

Sprawdziliśmy jak i gdzie pomóc uchodźcom poprzez wsparcie działań konkretnej organizacji pozarządowej i postanowiliśmy wspomóc Fundację Ocalenie, która działa na polsko-białoruskiej granicy od początku kryzysu. Monitoruje sytuację, udziela pomocy humanitarnej i prawnej uchodźcom i uchodźczyniom, nagłaśnia sprawę, lobbuje. Na miejscu Fundacja otworzyła swoją tymczasową siedzibę. Zachęcamy do tego, byśmy wspólnie wsparli działania Fundacji Ocalenie. Pokażmy, że my, mieszkańcy Gminy Tarnowo Podgórne, mamy otwarte i wrażliwe serca. Możesz pomóc na dwa sposoby: przynieść wymienione poniżej rzeczy i dołożyć je do zbiórki albo przelać pieniądze na konto fundacji. Zbiórka darów rzeczowych prowadzona na rzecz Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców w Kętrzynie Termin zbiórki: 6-15 grudnia 2021 r. Miejsca zbiórki i godziny otwarcia punktów: Urząd Gminy Tarnowo Podgórne, budynek A, ul. Poznańska 115, Tarnowo Podgórne (w godzinach pracy) Filia Urzędu Gminy w Przeźmierowie, ul. Rynkowa 75C (w Pasażu), Przeźmierowo (w godzinach pracy) Pałac Jankowice, ul. Ogrodowa 12, Jankowice (w godzinach otwarcia) Co zbieramy? Chcesz pomóc skutecznie – poniżej podajemy dokładnie, co zbieramy. Nie przynoś innych rzeczy, nie przyjmujemy tego, czego nie ma na liście. Ustaliliśmy z Fundacją ścisłą listę produktów, które są potrzebne od zaraz. Zbieramy tylko rzeczy nowe, oryginalnie zapakowane: nawilżane chusteczki dla dzieci, pieluchy jednorazowego użytku, podpaski, mydło w kostkach (nie w saszetkach), żele pod prysznic, szampony, pastę do zębów i szczoteczki do zębów, zeszyty szkolne, papier kolorowy, kredki (nie pisaki), gry tylko karciane. NIE PRZYJMUJEMY artykułów spożywczych, odzieży, pościeli, zabawek i dużych gier, leków, domowych środków czystości. W ośrodku dla cudzoziemców w Kętrzynie przebywa 440 osób, w tym 150 dzieci, sześcioro nieletnich nie ma opieki dorosłych. Więcej niż połowa przebywających tam to rodziny. Wpłać bezpośrednio na konto Wpłata bezpośrednio na konto bankowe fundacji na pokrycie kosztów działania humanitarnego Fundacji Ocalenie na granicy z Białorusią (paczki z żywnością, paczki z odzieżą, tłumacz, pomoc prawna, noclegi dla wolontariuszy Fundacji). Przejdź na dedykowaną stronę płatności PayU na rzecz Fundacji Ocalenie. Wybierz kwotę jaką chcesz przekazać. Zdecyduj czy płatność ma być jednorazowa czy cykliczna. Podaj swoje dane. Zakreśl, że akceptujesz warunki i kliknij „wspieram”. Dokończ odpowiednio płatność w zależności od metody zapłaty i wymagań Twojego banku. Możesz też wykonać przelew bezpośrednio na nr konta Fundacji Ocalenie: 11 1750 0009 0000 0000 2156 6004 Szczegółowych informacji o zbiórce udziela Biuro Komunikacji Społecznej i Promocji Urzędu Gminy w Tarnowie Podgórnym pod nr tel.: 61 89 59 263